SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wyróżnieni za FAIR PLAY w Bydgoszczy
Uroczyste podsumowanie XX edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play 2017” odbyło się dziś w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Laureatów prestiżowego już konkursu oraz zaproszonych gości powitała, w imieniu wojewody, dyrektor generalna Monika Berger.

Dzisiejsza uroczystość to prawdziwe święto kujawsko-pomorskich przedsiębiorców. Ale to również okazja, aby podkreślić wagę dobrych relacji w biznesie w kontekście polityki rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Jestem przekonany, że postawy, które Państwo promujecie, nie tylko pozytywnie wpływają na jakość zarządzania firmami, ale również na ich wizerunek w społeczeństwie. Doskonale pokazały to trudne dni po sierpniowej nawałnicy. Wówczas wiele kujawsko-pomorskich i krajowych przedsiębiorców pospieszyło z bezinteresowną pomocą poszkodowanym – odczytała, w liście wojewody skierowanym do uczestników, dyrektor generalna KPUW.

O tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” ubiegało się w 2017 roku 335 przedsiębiorstw z całej Polski. Po wszechstronnej weryfikacji kapituła konkursu nadała 329 firmom certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2017, w tym 44 przedsiębiorstwom z województwa kujawsko-pomorskiego.

Nagrodę główną, statuetkę „Przedsiębiorstwa Fair Play”, otrzymało 15 firm z Polski, w tym 2 z regionu: Atmomat Szatkowski Ryniec Sp.j. z Włocławka oraz Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami" im. Jana Pawła II Spółdzielnia Usług Medycznych w Ciechocinku.

Ponadto, w gronie laureatów znalazły się Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa z Bydgoszczy oraz spółka jawna z Lubicza Górnego „VIP”, które otrzymały Platynowe Statuetki. Wśród wyróżnionych Złotymi Statuetkami, znalazło się 5 firm z Kujaw i Pomorza, tj.: Astex-Puczyńscy Tynki Kleje Farby, Otłoczyn; Dienes Polska Sp. z o.o., Inowrocław; Eurobrokers Sp. z o.o., Bydgoszcz; Eurotherm Niewiadomscy, Inowrocław; Sanatorium Uzdrowiskowe "Przy Tężni" im. dr Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu s.p.z.o.z.

Platynowy Laur otrzymała spółka Elwind z Bydgoszczy, natomiast Złoty - Zakład Usług Podwodnych i Technicznych Denis Andrzej z Torunia. Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Terlecki uhonorowany został tytułem „Honorowy Ambasador Fair Play”.

Po raz kolejny przyznano również tytuły „Ambasador Fair Play w Biznesie”. nadawany osobowościom polskiego biznesu, właścicielom i osobom zarządzającym z firm, które uzyskały tytuł PFP ponad 10-krotnie. Do tego grona dołączyli: Arkadiusz Kałamaja prezes oraz Edwin Perszka prokurent BIN-MONTAŻ Sp. z o.o.; Magdalena Kwiatkowska prezes Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego; Izabela Frischke prezes firmy DROBEX-PASZ; Maryla i Leszek Mul właściciele "MAL-PAK"; Wiktor Kolbowicz prezes Kliniki Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" im. Jana Pawła II Spółdzielnia Usług Medycznych, Piotr Ryniec prokurent spółki ATMOMAT.

„Przedsiębiorstwo Fair Play” jest programem realizowanym przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” działającą przy Krajowej Izbie Gospodarczej. W dwudziestu dotychczas zrealizowanych edycjach programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznano ponad 9000 certyfikatów. Wiele firm uzyskało kilka, a nawet kilkanaście certyfikatów uczestnicząc w programie wielokrotnie.

Data dodania artykułu: 2018-03-16
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UWstat4u