SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dodatkowe miliony na drogi w Pomorskiem
27 339 893 złotych - to kwota, którą Pomorskie otrzyma w ramach – Rządowego programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie drogowej infrastruktury lokalnej. – To znakomita informacja dla wszystkich samorządów, zwłaszcza tych, które na wsparcie do tej pory nie mogły liczyć – podkreślił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. - Zgodnie z programem samorządy będą mogły otrzymać do 80 procent dofinansowania inwestycji.

Wszystkie samorządy zostały już poinformowane o rozpoczęciu programu. Do poniedziałku (26 bm.) na stronie Biuletynu Informacji Publicznej PUW opublikowane zostaną szczegóły dotyczące naboru wniosków wraz z formularzami do wypełnienia.

Nabór potrwa do 15 kwietnia br. Listę zadań wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania wojewoda - do 15 maja br. - przekaże Ministerstwu Inwestycji i Rozwoju. Ostatecznego podziału zadań na podstawowe (do kwoty na województwo) oraz rezerwowe wojewoda dokona po 31 maja br.

Wysokość dotacji uzależniona będzie od zamożności wnioskujących miast i gmin. Maksymalna kwota, która może otrzymać samorząd to 5 mln zł.

W 2018 roku rząd na budowę i remont dróg lokalnych przeznaczy łącznie 1,3 mld złotych. To o 500 mln zł więcej niż do tej pory było zaplanowane w budżecie.

Data dodania artykułu: 2018-03-24
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u