SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY ETC 2018
Już z początkiem maja tego roku, Wrocław stanie się istną stolicą europejskiego squasha. W Centrum Sportowym Hasta La Vista rozpocznie swoje zmagania ponad 200 najlepszych zawodników i zawodniczek Starego Kontynentu.

W trakcie ponad 100 meczów, rozgrywanych na 10 profesjonalnych kortach, wyłonieni zostaną Drużynowi Mistrzowie Europy wśród kobiet i mężczyzn. Rywalizacja obejmie dwie najważniejsze grupy rozgrywkowe wśród zespołów narodowych Europy – Dywizję 1 i 2. Oznacza to, że kibice i pasjonaci squash będą mieli okazję podziwiać na żywo mecze Reprezentacji Polski, która w zeszłorocznym turnieju wywalczyła awans do Dywizji 2!

- W kategorii kobiet w tym roku mamy całkiem mocny skład – mówi Magda Kamińska, reprezentantka Polski. Po raz pierwszy w reprezentacji wystąpi czołowa zawodniczka europejskiego juniorskiego squasha - Karina Tyma. Myślę, że dzięki jej wsparciu uda nam się spokojnie utrzymać w drugiej dywizji. Widzę nawet szansę na pozycję medalową. Jeśli chodzi o Panów, to tutaj mamy odmienną sytuację – szkoleniowcy kadry Polski postanowili dać szansę młodym zawodnikom. Średnia wieku w teamie męskim to około 19 – 20 lat, a ponad połowa składu to juniorzy. Dla większości będzie to pierwszy występ na tak dużej imprezie – dodaje Kamińska.

Wśród zespołów, które zagrają we Wrocławiu, znajdzie się absolutna czołówka squasha w europejskim wydaniu. W szranki staną m.in. takie kraje, jak: Anglia, Francja, Niemcy czy Szkocja, a spośród setek wybitnych graczy, obserwować będzie można starcia największych gwiazd, jak: Gregory Gautier, Nick Matthew czy James Willstrop.

Pierwsze mecze rozpoczną się w środę 2 maja o 10:00. Zawody potrwają aż do ostatecznych rozstrzygnięć – meczów finałowych – w sobotę 5 maja, o 11:00 (panie) i 14:00 (panowie). Wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe pojedynki zostaną rozegrane na widowiskowych, szklanych kortach z trybunami mogącymi pomieścić do 300 widzów. Ceremonię rozdania nagród zaplanowano na 17:30 w sobotę na pokazowym korcie szklanym. Wstęp na wszystkie spotkania będzie dla kibiców darmowy. Wyniki poszczególnych meczów będzie można śledzić na żywo, poprzez oficjalną stronę Mistrzostw: www.etc-2018.com. Zapraszamy!

Data dodania artykułu: 2018-04-14
Autor artykułu: ETC
stat4u