SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,100-lecie płockiej szkoły podstawowej
Uczniowie, nauczyciele oraz zgromadzeni goście wspólnie uczcili jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku. W wydarzeniu, które odbyło się 12 kwietnia br. wzięła udział Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w parafii św. Bartłomieja w Płocku, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Podczas homilii Biskup podkreślił, że młode pokolenie jest odpowiedzialne za wolną Ojczyznę i powinno się uczyć miłości do niej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w gmachu szkoły. Gości przywitał Dyrektor Szkoły Tadeusz Ciastkowski. Marlena Mazurska Kierownik Delegatury w Płocku, w imieniu Wojewody Mazowieckiego podziękowała za dotychczasową działalność placówki oraz przypomniała postać braci Jeziorowskich (Józefa, Tadeusza i Zbigniewa), którzy walczyli w obronie Płocka w 1920 roku.

Podczas wydarzenia byli obecni przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie, rodzice, absolwenci, emerytowani pracownicy, rodziny patronów szkoły.

Data dodania artykułu: 2018-04-15
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u