SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dziś Narodowy Dzień Zwycięstwa
Od 2015 roku 8 maja obchodzony jest w naszym kraju Narodowy Dzień Zwycięstwa. Z tej okazji na rynku w Opolu odbyły się uroczystości mające upamiętnić kolejną rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. W upamiętnieniu ponad 70 milionów ofiar zbrodniczego konfliktu (w tym także 6 mln polskich ofiar) wzięła udział wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z terenu województwa opolskiego, służb mundurowych, kombatanci, duchowni, a także licznie przybyli mieszkańcy regionu. Uroczystość odbyła się pod asystą honorową 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

- Aby rozumieć teraźniejszość i móc wyciągać wnioski z doświadczeń naszych poprzedników, musimy stale zgłębiać wiedzę na temat historii i szukać logicznego ciągu poszczególnych wydarzeń. Dlatego tak ważne jest wskazywanie ciągów przyczynowo - skutkowych. Dlatego tak istotne jest przypominanie o przeszłości naszego narodu. Dotyczy to w szczególności ludzi młodych, szukających swego miejsca w społeczeństwie i chcących dotrzeć do korzeni. – mówiła Violetta Porowska w swoim wystąpieniu.

Data dodania artykułu: 2018-05-08
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u