SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Początek Dni Profilaktyki w Kielcach
XVI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki zainaugurowano w urzędzie wojewódzkim. Wojewoda Agata Wojtyszek otworzyła Interdyscyplinarną Konferencję Naukowo-Szkoleniową pod hasłem „Z rodziną ku niepodległości Polski w 100. rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku”.

Konferencja, pod honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zorganizowana została z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. - Rodzina to najważniejszy element naszego społeczeństwa. Zdrowa rodzina o zdrowe społeczeństwo, więc troska o zdrową polską rodzinę to troska o zdrową Polskę. Dziękuję za to, że już od 26 lat odbywa się Kielcach konferencja naukowa poświęcona rodzinie. Profilaktyka służy temu, aby do trudnych sytuacji w rodzinach nie dochodziło, ale także temu, by pokazywać, gdzie szukać wsparcia i pomocy w chwili, gdy rodzinne problemy się pojawią – mówiła Agata Wojtyszek.

Inauguracyjny wykład „Z rodziną ku niepodległości” wygłosił ks. prof. Jan Śledzianowski, przewodniczący komitetu naukowego konferencji, który za wieloletnią działalność został uhonorowany przez wojewodę okolicznościowym dyplomem. Agata Wojtyszek wręczyła także powołania członkom zespołów: do spraw rodziny oraz do spraw uzależnień.

Świętokrzyskie Dni Profilaktyki zakończą się w czerwcu. W ramach przedsięwzięcia w poszczególnych powiatach naszego regionu będą organizowane m.in. spotkania edukacyjne, szkolenia i warsztaty, prelekcje oraz festyny i imprezy plenerowe.

Data dodania artykułu: 2018-05-16
Autor artykułu: Świętokrzyski UWstat4u