SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Impact 18 za nami
W Krakowie zakończył się kongres nowych technologii Impact18. Podczas spotkania omawiane były tematy przyszłości cyfrowej gospodarki dla biznesu, star-upów, nauki i administracji. W wydarzeniu, jednym z największych w Europie pod względem promocji nowych technologii, udział wzięło 250 speakerów, w tym najważniejsi przedstawiciele administracji publicznej z premierem Mateuszem Morawickim na czele. Na kongresie obecny był również wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Impact18 poruszył tematy związane z rozwojem innowacji i tworzeniem cyfrowej przyszłości. Był miejscem wymiany doświadczeń reprezentantów największych firm i ośrodków naukowych mających wpływ na rozwiązania technologiczne, które kreują naszą rzeczywistość. Te rozwiązania są często wykorzystywane w administracji publicznej czy gospodarce. To właśnie akcentował podczas swojego wystąpienia premier Mateusz Morawiecki.

- Jestem wdzięczny różnym start-upom i innowatorom, dzięki którym już w pierwszym roku współpracy udało nam się uszczelnić system podatkowy w Ministerstwie Finansów i zaoszczędzić ok. 0,5 mld dolarów – powiedział premier.

Ciekawostką kongresu była obecność stworzonego przez firmę z Hong Kongu humanoidalnego, obdarzonego sztuczną inteligencją robota Sophia.

Data dodania artykułu: 2018-06-15
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u