SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,3 000 000 zł na drogi dla Łowicza
Na placu budowy w Łowiczu odbyła się konferencja prasowa dotycząca dofinansowania miasta z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wojewoda łódzki Zbigniew Rau przekazał na ręce przedstawicieli miasta czek w wysokości 3 000 000 zł.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości już na początku - w budżecie państwa - przeznaczył na budowę dróg lokalnych 800 mln zł. W tej chwili okazało się, że zapotrzebowanie zgłaszane z gmin jest tak duże, że postanowiliśmy zwiększyć tę pulę o pół miliarda - powiedział uczestniczący w briefingu Grzegorz Schreiber - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz sekretarz ds. parlamentarnych.

- Dla województwa łódzkiego udało się pozyskać dodatkowe pieniądze, w kwocie 31 mln zł, na realizację 34 zadań. Dzięki temu, tutaj w Łowiczu zostanie zbudowana ulica Dmowskiego oraz rozbudowana ulica 1-go Maja. Filozofia wsparcia budowy i rozbudowy dróg lokalnych została precyzyjnie skonkretyzowana, dzięki temu mniej zamożne samorządy zyskają nową infrastrukturę - zaznaczył wojewoda łódzki Zbigniew Rau, po czym dodał: - Ogromnym sukcesem jest fakt, iż program ten został zrealizowany w okresie dwóch miesięcy i już teraz środki przeznaczone na te cele są uruchamiane dla samorządów. Na zadanie dotyczące budowy i przebudowy dróg w Łowiczu przeznaczono aż 3 mln zł, co w skali całego województwa oznacza 10%.

Środki pieniężne dla Łowicza zostały przydzielone w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Kwota 3 mln zł zostanie przeznaczona na realizację zadania: „Budowa ulicy Dmowskiego i przebudowa ulicy 1-ego Maja w Łowiczu wraz z infrastrukturą”. Wartość zadania to 7 814 340 zł z czego 38% pokryje otrzymana dotacja celowa.

W konferencji wzięli udział również: burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Michał Trzoska, radny miejski w Łowiczu Jakub Wolski, przedstawiciele łowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz członkowie stowarzyszenia Łowickie.pl.

Data dodania artykułu: 2018-06-15
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u