SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Historia Polski w musicalu
W niekonwencjonalnej, musicalowej formie, uczniowie Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 z Ostródy zaprezentowali w Olsztynie ponad tysiącletnie dzieje Polski. Spektakl odbył się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Wcześniej prezentowany był w Ostródzie.Właśnie po tamtym występie warmińsko-mazurski kurator oświaty oraz wojewoda warmińsko-mazurski postanowili zaprosić ich do Olsztyna.

Głównym motywem festiwalu „Hizop” jest patriotyzm ukazany poprzez kolejne etapy polskiej historii. Ostródzcy uczniowie przygotowali widowisko z rozmachem, z doskonałą oprawą muzyczną, ze świetnie przygotowaną grupą taneczną i znakomitymi rolami głównych wykonawców. Najważniejsze było jednak przesłanie, które młodzi ludzie wyrazili dobrze podanymi tekstami i wyśpiewanymi utworami muzycznymi w sposób autentyczny wyrażając swoje odczucia i poruszając zebraną na widowni publiczność.

Jak zauważył wojewoda Artur Chojecki - W roku 100-lecia odzyskania niepodległości pojawia się coraz więcej form na świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Widowisko przygotowane przez ostródzkie szkoły z tak wielkim zaangażowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców jest doskonałym tego przykładem.

Nad spektaklem uczniowie pracowali wraz z nauczycielami i rodzicami, w projekt zaangażowanych było ponad 60 osób. Wszystkim należy się najwyższe uznanie.

Data dodania artykułu: 2018-06-19
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u