SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Canto znaczy pieśń w Przysusze
Nauczyciele z powołania, z pasji – muzycy tak można określić członków Chóru Nauczycielskiego "Canto"z Przysuchy. O tym jak, dzięki własnej pracy, można przekuć talent w sceniczny sukces mogli przekonać się uczestnicy koncertu jubileuszowego z okazji 25- lecia działalności chóru.

Wydarzenie, które odbyło się w sobotę 16 czerwca br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Przysusze zgromadziło około 200 widzów. Wśród zaproszonych gości był Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW. Zaprezentowany podczas koncertu repertuar, występ chóru i solistów wzbudził uznanie i podziw publiczności.

W gratulacjach, które podczas spotkania Krzysztof Murawski przekazał członkom chóru znalazły się podziękowania za 25 lat pracy artystycznej i upowszechnianie polskiego dziedzictwa narodowego. Kierownik Murawski życzył również artystom realizacji wszystkich planów artystycznych oraz wielu sukcesów na scenach i estradach w całym kraju.

Chór „Canto” powstał w październiku 1992 roku z inicjatywy Marii Banasiak - nauczycielki dawnego Liceum Ogólnokształcącego w Przysusze i Jerzego Mazurka - nauczyciela muzyki w szkole Podstawowej nr 2.

W repertuarze chóru znajduje się ponad 200 utworów o różnej tematyce. Zespół może pochwalić się szeroką gamą wykonywanych utworów muzycznych. W dużej mierze są to pieśni patriotyczne, legionowe i żołnierskie, pieśni z oratoriów, oper, operetek i musicali. Chór śpiewa również piosenki ludowe, religijne i kolędy.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW; Marian Niemirski, Starosta Powiatu Przysuskiego oraz samorządowcy, dyrektorzy i pracownicy instytucji publicznych z Radomia, Przysuchy i regionu przysuskiego.

Data dodania artykułu: 2018-06-21
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u