SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Minister Edukacji Narodowej uczestniczyła dziś, 22 czerwca br. w ogólnopolskim zakończeniu roku szkolnego 2017/2018, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas uroczystości wręczyła wyróżnienia dla laureatów konkursów przedmiotowych i najlepszych uczniów.

– To dla mnie honor i zaszczyt, że mogę być w szkole, której historia sięga XV w. Mało jest takich szkół w Polsce, gdzie dekretami królewskimi podejmowano decyzje o budowie – powiedziała minister Anna Zalewska, dziękując społeczności szkolnej za zaproszenie na uroczystość. Podkreślając długą i piękną historię Szkoły w Ostrowi, przypomniała m.in. o wizycie prezydenta w XX-leciu międzywojennym. Minister edukacji przekazała gratulacje wszystkim dzieciom, które dziś zakończyły zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, nie tylko tym wyróżnionym.

– Dla tych, również, którym czasami nie chciało się wstać do szkoły. Dla tych płaczących przed sprawdzianem. Dla tych, którzy nie zawsze zgadzali się z koleżanką lub kolegą. Dla tych, dla których trzeba było wyjść z porażki przy wsparciu nauczycieli i rodziców – powiedziała minister Anna Zalewska. Minister edukacji podziękowała całej kadrze pedagogicznej i złożyła wszystkim nauczycielom wyrazy uznania za ich całoroczną pracę. Podkreśliła, że to oni budują klimat szkoły i należy mówić o nich z ogromnym szacunkiem, a także pamiętać podczas wakacji.

– Rodzice chcą z wami kształtować wychowanie dzieci, za które przecież sami są odpowiedzialni, a wy ich w tym wspieracie – zaznaczyła minister Anna Zalewska, wskazując na dobrą współpracę nauczycieli z rodzicami, której celem jest dobro dzieci.

Całej społeczności szkolnej minister przekazała życzenia bezpiecznych wakacji. Życzyła wielu przygód przeżywanych wspólnie z rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. Zachęciła także dzieci do czytania książek podczas letniego odpoczynku i ogłosiła związany z tym konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

W uroczystości zakończenia roku szkolnego wzięli udział także: Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, parlamentarzyści i samorządowcy z regionu.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki jest najstarszą placówką oświatową w Ostrowi Mazowieckiej i całym powiecie ostrowskim. Uczy się w niej ponad 650 uczniów.

Po zakończeniu uroczystości w szkole minister Anna Zalewska zwiedziła plac budowy, na którym powstaje Muzeum-Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Będzie się ono mieścić w wyremontowanym domu należącym do rodziny Ostrowskich, z której wywodziła się Maria, żona Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Data dodania artykułu: 2018-06-22
Autor artykułu: mat prasowe MEN
stat4u