SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczystość absolutoryjna na Wydziale Prawa KUL
Studia wyższe zakończyli studenci prawa, prawa kanonicznego, administracji II stopnia, europeistyki II stopnia, prawa w biznesie i administracji I stopnia. W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyły się uroczystości absolutoryjne na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji. Wydarzenie zgromadziło radę wydziału, rodziców, pracowników, studentów WPPKiA oraz wielu zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Uroczystość absolutoryjna rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Akademickim KUL. Następnie wszyscy zgromadzili się w gmachu uczelni. Otwarcia spotkania dokonał dziekan wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji dr. hab. Krzysztof Wiak, prof. KUL. Zgodnie z tradycją akademicką nie zabrakło utworu Gaude Mater Polonia. Słowo do absolwentów skierował rektor uczelni JM ks. prof. Antoni Dębiński i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

- Przemawiam tutaj jako członek tego środowiska prawniczego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i chcę wam serdecznie pogratulować tego, że jesteście absolwentami tego 100-letniego KUL JPII. Wyniki aplikacyjne, wyniki egzaminów na aplikacje absolwentów naszego wydziału z roku na rok są coraz lepsze. Macie ogromne szanse na to, żeby dojść do zawodów prawniczych. Przede wszystkim musicie mieć świadomość, że mamy prawników, którzy wiedzą, że prawo jest dla człowieka, a nie człowiek dla prawa. To ogromnie ważne, a w przestrzeni publicznej niestety zbyt rzadko spotykane, że prawo jest dla człowieka. Wy to wiecie, bo skończyliście KUL JPII, czego wam gratuluję i życzę samych sukcesów – mówił wojewoda Czarnek.

Podczas uroczystości zostały wręczone listy gratulacyjne za osiągnięcia naukowe, sportowe oraz działalność na rzecz uczelni. Nagrodzeni wyróżnienia otrzymali z rąk rektora uczelni. Absolutorium 2018 na WPPKiA zakończyło pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem uczelni.

Data dodania artykułu: 2018-06-30
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u