SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczystości Dnia Pokutnego w Gietrzwałdzie
Z perspektywy naszej pracy w Sejmie możemy powiedzieć, że rozumiemy głębiej i widzimy lepiej słowa Jana Pawła II. Dlatego też tym chętniej przybywamy do Gietrzwałdu, by podziękować Matce Bożej Niepokalanej za słowa, które skierowała 141 lat temu do nas, przypominając o tej najważniejszej sprawie dla każdego z nas i dla Polski.

O wolności - powiedział w sobotę podczas ogólnopolskich uroczystości Dnia Pokutnego w Sanktuarium Maryjnym Marszałek Sejmu. Marek Kuchciński w swoim wystąpieniu w warmińskim sanktuarium przypomniał, również, że "do Gietrzwałdu Polacy przybywają, by umocnić się i odnowić wolność: wewnętrzną i zewnętrzną".

Bp Józef Zawitkowski w homilii podkreślił z kolei, że ten dzień jest refleksją nad prawdą. - Nie ma wolności narodu bez wolności sumienia każdego z obywateli - powiedział bp Zawitkowski.

Dzień Pokutny odbył się pod hasłem "Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej", a inspiracją do jego zorganizowania jest 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Najważniejszym punktem obchodów była msza św. przy źródle, które Matka Boża pobłogosławiła 8 września 1877 r. Mszę poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualna spowiedź.

W Gietrzwałdzie 141 lat temu dwóm dziewczynkom: Barbarze Samulowskiej i Justynie Szafryńskiej, jak relacjonowały, objawiła się Matka Boża. Mówiły, że Matka Boża, przemawiając po polsku, apelowała o odmawianie modlitwy różańcowej i odnowę moralną. Objawienia w Gietrzwałdzie są jedynymi w Polsce uznanymi przez Watykan.

Data dodania artykułu: 2018-07-01
Autor artykułu: sejm.pl
stat4u