SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowi podopieczni Fundacji Dorastaj z Nami
Fundacja Dorastaj z Nami przyjęła pod swoje skrzydła nowych podopiecznych. Uroczyste włączenie ich do grona fundacji miało miejsce 7 września 2018 roku w Belwederze. Dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie otrzymały stypendia z rąk Pary Prezydenckiej.

W sumie Fundacja Dorastaj z Nami przyjęła 24 nowych podopiecznych. W ich gronie znalazły się dzieci strażaków, którzy zginęli w maju ubiegłego roku, gasząc halę magazynową w Białymstoku. To Zosia Piotrowska, która urodziła się tydzień po śmierci taty, a także dwuletnia Izabela Giro.

– Dzisiejsza uroczystość to przykład solidarności międzyludzkiej, także solidarności z państwem polskim – mówił prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że Fundacja Dorastaj z Nami wykonuje niezwykle ważną misję na rzecz kraju – upamiętnienia i zadośćuczynienia ludziom, którzy są bohaterami Polski, którzy w służbie dla swoich bliźnich gotowi byli oddać życie. Prezydent podziękował Magdalenie Pawlak, prezes zarządu Fundacji Dorastaj z Nami, jej pracownikom oraz sponsorom i darczyńcom prywatnym za „realizację wielkiego dzieła, jakim jest wspieranie tych rodzin, które oddały państwu polskiemu najwyższą daninę”.

– W Fundacji znajdziecie nie tylko pomoc finansową czy psychologiczną. Przede wszystkim znajdziecie tutaj prawdziwych przyjaciół: ludzi na których możecie liczyć i którzy otoczą was troskliwą opieką, ponieważ rozumieją wasze potrzeby, wasze emocje i wasze przeżycia – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda, zwracając się do nowych stypendystów. Wyraziła nadzieję, że odzyskają oni spokój i poczucie bezpieczeństwa dzięki obecności osób, którym na nich zależy.

– Nie zapomnimy, co wasi najbliżsi zrobili dla nas – podkreśliła, zwracając się do podopiecznych prezes Fundacji Magdalena Pawlak, a dziękując darczyńcom stwierdziła, że ofiarując pomoc finansowa dowodzą, że patriotyzm to nie puste słowa, lecz konkretne gesty.

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 r. Niesie pomoc dzieciom żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich którzy polegli, zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby w kraju lub za granicą. Swoim podopiecznym oferuje długofalowe wsparcie psychologiczne, edukacyjne i finansowe aż do pełnoletności lub zakończenia nauki. Od chwili powstania organizacja objęła opieką już 214 dzieci i przyjmuje kolejnych podopiecznych. Opłaciła im: 23 960 godzin zajęć dodatkowych i korepetycji, 13 600 ciepłych posiłków w przedszkolach, szkołach i na uczelniach, 1750 godzin indywidualnej terapii psychologicznej, 1650 godzin konsultacji z doradcą edukacyjnym.

Stypendia zostały przyznane w ramach fundacyjnego „Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”. Jest on dedykowany dzieciom, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie. A jego celem jest wspieranie edukacji i innych aspektów rozwoju dzieci, by ułatwić im wejście na rynek pracy. W ramach projektu Fundacja pomaga także dorosłym członkom rodziny – organizuje warsztaty, wydaje poradniki.

Podczas wydarzenia z recitalem fortepianowo-wokalnym wystąpiła dwójka ubiegłorocznych stypendystów. W uroczystości wzięli udział: szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz przedstawiciele służb i organizacji. Państwową Straż Pożarną reprezentował zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Jasiński. Nasza służba

Data dodania artykułu: 2018-09-16
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA/mł. bryg. Anna Łańduch – „Przegląd Pożarniczy”
stat4u