SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta wiceministra Macieja Kopcia w Berlinie
Podsekretarz Stanu w MEN Maciej Kopeć w środę, 19 września br. złożył wizytę w Berlinie, na zaproszenie Juliane Seifert, sekretarza stanu w Federalnym Ministerstwie ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży.

Celem spotkania było omówienie spraw związanych z działalnością Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), jej bieżących zadań i wyzwań oraz planu pracy w krótkiej i długookresowej perspektywie.

Oprócz obustronnych rozmów ministrów, podczas wizyty miało miejsce również spotkanie z Zarządem PNWM, dyrektor Ewą Nocoń z warszawskiego biura PNWM oraz dyrektorem Stephanem Erbem z poczdamskiego biura organizacji.

Wiceminister Maciej Kopeć podkreślił, że dotychczasowy bilans wymiany młodzieży z Polski i Niemiec, obejmujący blisko 3 mln młodych ludzi, jest najlepszą wizytówką PNWM.

– Jestem przekonany, że nowy Zarząd będzie nie tylko kontynuował dobrą, partnerską współpracę obu dyrektorów zarządzających, ale wniesie także nowe elementy służące polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, np. zwiększenie zainteresowania wymianą grup defowaryzowanych lub aktywizację dotychczas mało aktywnych regionów Polski i Niemiec – powiedział wiceminister edukacji.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży to międzynarodowa organizacja utworzona w 1991 r. przez rządy Polski i Niemiec. Od 26 lat jej celem jest wspieranie kontaktów między młodzieżą z Polski i Niemiec. W praktyce oznacza to, że PNWM dofinansowuje spotkania i projekty młodzieżowe oraz pomaga w ich zorganizowaniu. Dodatkowo organizacja udziela informacji o sąsiednim kraju, wydaje oraz udostępnia publikacje metodyczne oraz krajoznawcze, a także ułatwia znalezienie partnera.

Informacje na temat PNMW i jej aktywności dostępne są na stronie www.pnwm.org.

Data dodania artykułu: 2018-09-22
Autor artykułu: mat prasowe MEN
stat4u