SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gaudeamus Igitur! Rok akademicki na KJ rozpoczęty
W sobotę odbyła się inauguracja roku akademickiego w Kolegium Jagiellońskim (Toruńska Szkoła Wyższa) w Toruniu. W uroczystości wziął udział m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który wygłosił wykład inauguracyjny zatytułowany „Zarządzanie kryzysowe w warunkach klęski żywiołowej na przykładzie nawałnicy w Borach Tucholskich w roku 2017”.

Mikołaj Bogdanowicz w trakcie swojego wykładu zwrócił się do rektora oraz studentów i pracowników uczelni: Dziękuję rektorowi prof. Grzegorzowi Górskiemu za zaproszenie, a studentom i wykładowcom życzę sukcesów w roku akademickim 2018/2019.

To już 15 inauguracja roku akademickiego w Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu.

Przez te 15 lat przebyliśmy długą drogę w niełatwych warunkach. Mam nadzieję, że ten rok będzie nas przybliżał do dalszych sukcesów.- mówił nowy rektor prof. Grzegorz Górski.

Podczas uroczystości prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu został nadany tytuł Profesora Honorowego Kolegium Jagiellońskiego. Decyzję o odznaczeniu została podjęta zgodnie z uchwałą Senatu uczelni za wybitne zasługi w budowie samorządu terytorialnego w Toruniu i w regionie kujawsko-pomorskim oraz za praktyczny wkład w funkcjonowanie instytucji administracji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć w zakresie zarzadzania Miasta Torunia.

Kolegium Jagiellońskie to uczelnia niepubliczna istniejąca od 2003 r. Wcześniej była zapisana w rejestrze uczelni niepublicznych oraz związków uczelni niepublicznych pod nazwą: Toruńska Szkoła Wyższa. Obecna nazwa obowiązuje od pięciu lat

Data dodania artykułu: 2018-10-09
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u