SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pani Celina z Wierzbicy skończyła 100 lat!
10 października br. swoje setne urodziny obchodziła Pani Celina Szyszka, mieszkanka Wierzbicy. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedziła rodzina oraz przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i ZUS. Podczas uroczystości Krzysztof Murawski odczytał i wręczył list od Premiera Rządu RP, Mateusza Morawieckiego. Wraz z życzeniami od Zdzisława Sipiery Wojewody Mazowieckiego Pani Celina otrzymała bukiet róż.

Wśród wielu życzeń i gratulacji przeważały życzenia dobrego zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Zwieńczeniem urodzinowego przyjęcia był tradycyjny tort.

Jak twierdzi synowa Pani Celiny – Stanisława Szyszka, życie mamy nie było łatwe. Była najstarsza z rodzeństwa. Już w wieku 10-12 podjęła pracę zarobkową i pomagała w wychowaniu młodszego rodzeństwa. Po zakończeniu wojny zatrudniła się w budującej się wówczas „Cementowni Wierzbica” – zawodowo przepracowała 45 lat. Po przejściu na emeryturę udzielała się społecznie pomagając m.in. w opiece nad chorymi.

Jak twierdzi najbliższa rodzina, Pani Celina zawsze była i jest osobą rodzinną, życzliwą i towarzyską. Przez cale życie pracowała z oddaniem, myśląc o innych, a najmniej o sobie. Pani Celina dochowała się 2 dzieci, 7 wnuków, 11 prawnuków i 4 praprawnuków.

Życzenia w imieniu samorządu Wierzbicy złożył Pani Cecylii Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias oraz Sekretarz Gminy Renata Leśniewska.

Życzenia od kierownictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szydłowcu: przekazali Jacek Natorski – Kierownik Inspektoratu oraz Urszula Szymańska – Naczelnik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych.

Data dodania artykułu: 2018-10-13
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u