SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Sąd Rejonowy w Toruniu będzie miał nową siedzibę
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik wziął dziś (16 października 2018 r.) udział w uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego i wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Toruniu.

- Tu w Toruniu rozpoczynamy największą obecnie inwestycję w Polsce, która jest realizowana w wymiarze sprawiedliwości. Wielu nie wierzyło w rozpoczęcie tego przedsięwzięcia. A jednak widać już przygotowywany teren, niedługo powstaną fundamenty, a później wznoszony będzie cały gmach – mówił Michał Wójcik.

Nowoczesna budowla stanie przy Placu Zwycięstwa. Ma być gotowa za trzy lata. Z korzyścią dla mieszkańców Torunia i wymiaru sprawiedliwości w jednym funkcjonalnym obiekcie znajdą się wszystkie instytucje Sądu Rejonowego, które dziś mieszczą się w pięciu budynkach w różnych częściach miasta.

Budynek, o powierzchni blisko 18 tys. metrów kwadratowych, będzie miał siedem kondygnacji, w tym jedną podziemną. Pomieści biura i pokoje dla ponad 380 pracowników i 75 sędziów. Będzie w nim 40 sal rozpraw.

Inwestycja spowoduje, że wszystkie sprawy związane z Sądem Rejonowym w Toruniu będzie można załatwić w jednym miejscu. Jednocześnie rozwiązane zostaną problemy lokalowe Sądu Okręgowego w Toruniu, który przejmie część budynków zajmowanych dziś przez Sąd Rejonowy.

Data dodania artykułu: 2018-10-17
Autor artykułu: mat prasowe Min. Sprawiedliwości
stat4u