SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Chiński na Politechnice Białostockiej
Po raz trzeci Politechnika Białostocka zaprasza do wspólnej nauki języka chińskiego. Podczas zajęć na uczelni poznać można język chiński i kaligrafię oraz doskonalić angielski - to on jest językiem wykładowym. Chińska nauczycielka opowiada także słuchaczom o kulturze i zwyczajach Państwa Środka. Spotkania rozpoczną się 25 lutego i odbywać się będą raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od wybranego kursu.

Kurs skierowany jest także do osób spoza uczelni. Dla pracowników i studentów Politechniki Białostockiej przygotowano specjalną ofertę.

Chiński wprowadziliśmy na Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2016/2017. Wtedy sprowadziliśmy chińską nauczycielkę z uczelni partnerskiej Tianjin Normal University. Na początku chińskiego uczyło się 56 studentów i pracowników PB. Oprócz tego chiński wprowadzony został do LO PB jako zajęcia nieobowiązkowe. W 2017 roku Centrala Instytutu Konfucjusza w Pekinie w ramach współpracy oddelegowała do pracy na PB dwie nauczycielki. W roku akademickim 2017/18 z oferty kursów językowych skorzystało ponad 90 osób - także spoza uczelni. W tym roku akademickim w semestrze zimowym w zajęciach uczestniczyło ponad 40 chętnych. Już złożyliśmy dokumenty w Pekinie na oddelegowanie nowych 2 nauczycielek w kolejnym roku akademickim, tak więc język chiński zagościł na stałe w Politechnice Białostockiej - opowiada Krystyna Murawska-Sitko z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej PB.

Data dodania artykułu: 2019-02-07
Autor artykułu: mat prasowe PBstat4u