SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Hodowcy bydła nagrodzeni na I Podlaskiej Gali Mlecznej
Ponad 40 najlepszych rolników – hodowców bydła i producentów mleka odebrało w czwartek nagrody podczas I Podlaskiej Gali Mlecznej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Gala odbyła się pod patronatem wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, który wraz z posłem Krzysztofem Jurgielem odebrali od federacji wyróżnienia za dotychczasową współpracę i wspieranie działań na rzecz mleczarstwa – kluczowej dziedziny podlaskiej gospodarki.

Po trzech najlepszych rolników z każdego z 14 powiatów uhonorowała Polska Federacja Producentów Bydła i Hodowców Mleka i Podlaski Związek Producentów Bydła i Hodowców Mleka.

Wojewoda podlaski mówił, że dokonania podlaskich hodowców bydła mlecznego są „godne podziwu i uznania. Jesteśmy tutaj takim przykładem, jak można wykorzystać te szanse, które były, jak można się zorganizować, jak można podnieść coś na poziom światowy”.

Wojewoda podlaski ponadto zaznaczył, że rolnictwo rozwija się, a rolnicy dysponują coraz bardziej nowoczesnymi maszynami i urządzeniami. Jednak, by mogły one sprawnie działać, potrzebne są dobre drogi lokalne. Wojewoda podlaski przypomniał, że w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 r. do podlaskich samorządów trafi rekordowa kwota 332 mln zł. „Te pieniądze powinny być wykorzystane do harmonijnego rozwoju regionu” – dodał.

Data dodania artykułu: 2019-03-24
Autor artykułu: Podlaski UWstat4u