SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Kole
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził 15 kwietnia Koło, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Rozmawiał również z przedstawicielami środowiska nauczycieli. W prezydenckiej wizycie uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Wizyta prezydenta rozpoczęła się od spotkania z samorządowcami i parlamentarzystami w siedzibie starostwa. Andrzej Duda złożył następnie kwiaty pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Koła, którzy w latach 1918 - 1945 ponieśli śmierć za Niepodległość Ojczyzny. Podczas spotkania z mieszkańcami, prezydent odniósł się do strajku nauczycieli. Zaapelował do protestujących nauczycieli, by umożliwili uczniom zdawanie egzaminów.

Komentując bieżącą sytuację w oświacie prezydent ocenił, że generalne oczekiwanie wzrostu wynagrodzeń jest uzasadnione. - Jest uzasadnione i dlatego od samego początku mówię, że w tym zakresie solidaryzuję się z nauczycielami, solidaryzuję się z nimi zarówno ja, jak i moja żona - powiedział. Dodał, że prawo do strajku można realizować, ale prosił jednocześnie o umożliwienie młodzieży zdania egzaminów, bo to jest bardzo ważne dla młodych ludzi i ich rodziców.

Data dodania artykułu: 2019-04-18
Autor artykułu: Wielkopolski UW /Tomasz Stubestat4u