SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,POLICJANCI PILOTOWALI DO SZPITALA RODZICÓW Z 4-LETNIM DZIECKIEM
Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z komendy powiatowej w Trzebnicy pilotowali auto z chorym 4-latkiem. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Gdy okazało się, że to rodzice, którzy wiozą do szpitala swojego synka i możliwe jest zagrożenie życia i zdrowia, policjanci podjęli natychmiastową decyzję o rozpoczęciu pilotażu do szpitala. Przejazd przebiegł sprawnie i bezpiecznie. Mundurowi na sygnałach wjechali na podjazd szpitala, a ojciec tuż za nimi. Po chwili mały chłopczyk był już pod opieką lekarzy.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Szybko jednak zostali poinformowani przez pasażerkę, że wiezie ona do szpitala dziecko, którego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, jest odwodnione i ma silne bóle brzucha.

Policjanci szybko ocenili, że istnieje zagrożenie życia i zdrowia 4-letniego dziecka, dlatego podjęli natychmiastową decyzję o rozpoczęciu pilotażu do szpitala. Funkcjonariusze wykonując pilotaż, szybko i sprawnie pomogli dotrzeć rodzicom do szpitala. Dziecko zostało natychmiast objęte opieką medyczną. Cała sytuacja ma swój szczęśliwy finał.

Data dodania artykułu: 2019-04-29
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u