SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Elblągu zagrają "Barkę" na sto gitar
W ostatni weekend kwietnia w Watykanie miała miejsce jedna z największych uroczystości 2014 r. – kanonizacja Jana Pawła II. Elbląg, jako miasto papieskie, które miało zaszczyt gościć Papieża Polaka oraz mocno związane z Jego nauczaniem, także włączyło się w celebrację tego wyjątkowego wydarzenia poprzez organizację szeregu działań. Koncerty, wystawy, konkursy, zawody sportowe - to niektóre z imprez związanych z kanonizacją Jana Pawła II. Część z planowanych przedsięwzięć już się odbyła, wiele jednak jeszcze przed nami. Szczególnie zapraszamy na imprezę „Świętowanie z Janem Pawłem II”, która odbędzie się 31 maja br. na elbląskiej starówce. - Tego dnia elblążanie zagrają umiłowaną pieśń Św. Jana Pawła II - "Barkę" i to na 100 gitar - mówił ks. dr Grzegorz Puchalski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.- Apelujemy do elblążan by wzięli swoje gitary i przyłączyli się do wspólnego grania i śpiewania - zachęcał wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.
W bogatym programie znajdzie się piknik rodzinny i uroczysty koncert „Elblążanie Janowi Pawłowi II”. Na scenie głównej zlokalizowanej na Starym Rynku będzie można usłyszeć m.in. Orkiestrę Wojskową z Elbląga, zespoły szkolne, schole parafialne, a także o godz. 19.00 utwory dedykowane Ojcu Świętemu wykonane przez młodych elbląskich artystów. Programowi artystycznemu będą towarzyszyć stoiska tematyczne (plastyczne, porady w zakresie profilaktyki zdrowia, prezentacja poszczególnych wspólnot i grup duszpasterskich, stoiska szkół i przedszkoli, stowarzyszeń itp.) oraz punkty gastronomiczne.

W dzień uroczystości w katedrze Św. Mikołaja od godz. 12:00 do godz. 21:00 wystawiona będzie relikwia krwi Jana Pawła II, którą otrzymaliśmy od kardynała Stanisława Dziwisza. Każdy będzie miał możliwość uczcić relikwię i pomodlić się - mówił ks. dr Wojciech Skibicki wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

Z kolei na Bulwarze Zygmunta Augusta odbywać się będą zawody sportowe, występy grup szkolnych i przedszkolnych oraz zespołów tanecznych.
Na starówkę zawita także Mobilne Muzeum Jana Pawła II, które jest projektem krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Na wystawę złożą się osobiste pamiątki po Ojcu Świętym oraz zdjęcia. Ekspozycja została przygotowana w 18-metrowej ciężarówce o łącznej powierzchni wystawienniczej 62m2.

Data dodania artykułu: 2014-05-21
Autor artykułu: źródło - UM Elblągstat4u