SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Słupsku wyłoniono najlepszą parę patrolową w Policji
Biegi pościgowe, przeprowadzanie interwencji i stosowanie technik obezwładniania przeciwników – właśnie między innymi z takimi zadaniami musieli zmierzyć się finaliści XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2019”.

Turniej Par Patrolowych odbył się w słupskiej Szkole Policji. Konkurencje, w których rywalizowali policjanci, skupiały się na elementach dotyczących ich codziennej służby. Pierwszego dnia zawodów uczestnicy rywalizowali w biegu pościgowym, strzelaniu sytuacyjnym i stosowaniu technik obezwładniania osób. Drugi dzień poświęcony był przeprowadzaniu interwencji policyjnych z elementami udzielania pierwszej pomocy. Ostatniego dnia funkcjonariusze podeszli do testu wiedzy zawodowej.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli sierż. szt. Jarosław Grunt oraz sierż. Joachim Jakimiuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, drugie miejsce zajęli sierż. Krystian Michalczuk i sierż. Maciej Lejdward (także z KWP Białystok), a trzecie st. sierż. Piotr Solarz oraz sierż. Artur Kotlarz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku (w wymienionym już składzie), druga była KWP w Krakowie w składzie mł. asp. Krzysztof Gniadek, sierż. szt. Paweł Witkowski, st. sierż. Piotr Solarz i sierż. Artur Kotlarz, a trzecia KWP w Katowicach (sierż. szt. Wojciech Górnik, st. sierż. Mariusz Brzezina, sierż. szt. Arkadiusz Sikora, st. sierż. Bogdan Stefaniak).

Główną nagrodą turnieju był Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej - Andrzej Duda objął także patronatem honorowym rywalizacje polskich policjantów pionu prewencji. Zawody były okazją do wyłonienia najlepszych funkcjonariuszy, ale dawały też możliwość przejmowania dobrych wzorców zachowań od innych policjantów.

Puchary i nagrody pieniężne ufundowane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz komendanta głównego Policji wręczył nadinsp. Dariusz Augustyniak, I zastępca komendanta głównego Policji.

Data dodania artykułu: 2019-09-14
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u