SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Stałe bazy USA z Niemiec do Polski?
Mimo iż takie słowa nie padły wprost to już prawie pewne. Po wczorajszej deklaracji obu prezydentów i podpisaniu umowy o współpracy wojskowej zanosi się na stopniową likwidację baz USA w Niemczech. Nasza gazeta jako pierwsza pisała o tym już w marcu.
PRZEDRUK ARTYKUŁU Z 18 MARCA 2019 ROKU!

Stałe bazy USA w Polsce są już pewne?Tak może wynikać z opinii niezależnego analityka zajmującego się tzw. białym wywiadem czyli analizą informacji dostępnych w różnorodnych mediach.

Według tej analizy decyzja o przeniesieniu baz amerykańskich z Niemiec do Polski mogła zapaść niedługo po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta. Prezydent Donald Trump mógł potwierdzić ją swoim przyjazdem do Polski w lipcu 2017 roku oraz widocznym ostracyzmem wobec Angeli Merkel.

Wcześniej podpisano w dniu 22 marca 2017 roku, porozumienie wykonawcze do Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o statusie sił zbrojnych USA na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W grudniu 2017 r podpisano też takie porozumienie z Wielką Brytanią co tylko może potwierdzać tezę postawioną w tytule tego artykułu.

Potem zapadła cisza. Aż okazało się ,że kupujemy niespodziewanie od USA najnowsze i najdroższe rakiety Patriot. Potem rakietowe wyrzutnie HIMARS, najnowsze samoloty, budujemy bazę dronów, itp., itd.

Tylko niedoświadczony obserwator sceny politycznej może sądzić, że to wyraz troski USA. Te wszystkie militarne gadżety maja bronić przede wszystkim stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce czyli mitycznego Fort Trump. Po zainstalowaniu tych wszystkich komponentów obrony przed Rosją, w następnym etapie może nastąpić bardzo skomplikowana logistycznie i politycznie oraz strasznie droga ewakuacja wojska amerykańskich z Niemiec. Do tej pory nie wskazano miejsca w którym ma stacjonować Fort Trump. Nie można jednak wykluczyć lokalizacji na wschód od Warszawy w trójkącie Siedlce - Mińsk Mazowiecki – Łochów. Ale to tylko niepotwierdzone spekulacje.

Data dodania artykułu: 2019-09-24
Autor artykułu: Andrzej Ficek
stat4u