SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier wziął udział w uroczystości podpisania umowy na rewitalizację i rozbudowę Centrum Onkologii
Jestem przekonany, że ten Instytut będzie bardzo ważnym kamieniem milowym na drodze do poprawy stanu zdrowia Polaków – powiedział szef rządu.
We wrześniu br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę ws. wieloletniego programu inwestycji w zakresie rewitalizacji i rozbudowy Centrum Onkologii w Warszawie, którego celem jest stworzenie warunków do nowoczesnego i skutecznego leczenia pacjentów onkologicznych. Dzięki inwestycji powstanie nowoczesny i przyjazny pacjentom ośrodek udzielający kompleksowych świadczeń onkologicznych. Jego wartość to 872 mln zł, z czego 740 mln zł będzie pochodzić ze środków Ministerstwa Zdrowia. Mateusz Morawiecki wziął również udział w spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia oraz kierownictwem Centrum Onkologii, na którym omówiono utworzenie Narodowego Instytutu Onkologii. Projekt jest jednym z elementów kompleksowej reformy onkologii w Polsce.

Data dodania artykułu: 2019-09-26
Autor artykułu: mat prasowe KPRM
stat4u