SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Chcemy żeby polska piłka była znów sławna
Szef rządu podczas wizyty w Mielcu ogłosił pilotażową edycję programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Tak jak zapowiedzieliśmy rozpoczynamy program zadaszania boisk, by wyrównywać szanse dla naszych młodych chłopców – mówił.

Premier podkreślil, że w ciągu ostatnich 4 lat rząd przeznaczył około 2,3 mld złotych inwestując w ponad 6 tys. obiektów sportowych. Chcemy żeby polska piłka była znów sławna. Takie talenty, jak tu kiedyś wyrastały musimy na nowo wypromować. Mamy dobry czas dla Polski, musi być dobry czas dla polskiej piłki – dodał premier wspominając sukcesy dawnej drużyny piłkarskiej Stal Mielec. Pilotażowa edycja tego programu to pierwsze takie przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, która inicjuje oraz wspiera inwestycje w zakresie zadaszeń boisk piłkarskich, a tym samym wpisuje się w rządową strategię rozwoju piłki nożnej w Polsce.

Program będzie finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Już w listopadzie tego roku zostaną zawarte pierwsze umowy o dofinansowanie z podmiotami zakwalifikowanymi do programu i ruszą prace budowlane.

Wspieramy sport, wspieramy piłkę nożną, żebyśmy radowali kibiców na meczach narodowych i klubowych. Jestem przekonany, że z naszym programem promocji młodych talentów, ten dawny blask piłki nożnej odzyskamy i tego życzę wszystkim Polakom – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Data dodania artykułu: 2019-10-10
Autor artykułu: mat prasowe KPRM
stat4u