SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Rzeplinie odznaczono Srebrnym Krzyżem Zasługi ks. Grzegorza Hałasa
Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk odznaczył księdza Grzegorza Hałasa Srebrnym Krzyżem Zasługi, nadanym przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Ks. Grzegorz Hałas pracę duszpasterską rozpoczął w roku 1993 pracując jako wikariusz w Parafii NMP w Krasnobrodzie, następnie w Moniatyczach. W latach 2007-2011 był proboszczem w Parafii w Chodywańcach a obecnie jest proboszczem Parafii p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rzeplinie. Dzięki zaangażowaniu i determinacji ks. Hałasa podjęto prace remontowo-konserwatorskie dotyczące renowacji Kościoła, których był pomysłodawcą. Aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej, zawsze służy pomocą i wspiera tych najbardziej potrzebujących.

Mszę świętą odprawił ks. proboszcz Wiesław Mokrzycki. Po niej wicewojewoda odznaczył medalem ks. Hałasa, złożył najserdeczniejsze życzenia i pogratulował zasług oraz całokształtu działalności proboszcza. Został również wręczony grawerton przez Tadeusza Lizuta, zastępcę kierownika Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Zamościu. W podziękowaniu wręczano również kwiaty, upominki oraz listy gratulacyjne.

W uroczystości wzięli udział także: wójt gminy Ulhówek Łukasz Kłębek, Wiesław Cielica –wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego, Jan Kowalczyk – radny powiatu tomaszowskiego, Dariusz Kozłowski – wójt gminy Telatyn, Stanisława Ziober i Jolanta Dymek – radne w gminie Ulhówek, dyrektorzy pobliskich szkół, wójtowie z sąsiednich gmin, służby mundurowe z placówek Straży Granicznej z Lubyczy Królewskiej, Dołhobyczowa, Chłopiatynia, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej gm. Rokitno, Rzeplin, Żerniki oraz z Ulhówka.

Całej uroczystości akompaniowała Orkiestra Dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej z Tomaszowa Lubelskiego, wystąpił zespół Jaśmin z Rzeplina a także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Jarzębina” z Kocudza.

Ks. Grzegorz Hałas w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za przybycie i uczestnictwo w uroczystości oraz za tak wielkie wyróżnienie. Na koniec zaprosił wszystkich zgromadzonych do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Data dodania artykułu: 2019-11-28
Autor artykułu: Lubelski UWstat4u