SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Toruńscy strażnicy dzieciom
31 maja 2014 roku strażnicy miejscy z Torunia uczestniczyli w festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej.
- Podczas festynu dzieci odwiedzające punkt Straży Miejskiej w Toruniu mogły porozmawiać z koordynatorami ds. profilaktyki na tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem – mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu Jarosław Paralusz.

Stoisko Straży Miejskiej w Toruniu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedziło je około 2 tysięcy osób. Najmłodsi rozwiązywali zagadki dotyczące bezpieczeństwa na drodze, uczyli się numerów alarmowych, układali puzzle z logo straży. Pod okiem strażnika z ekopatrolu dzieci poprzez zabawę uczyły się także segregacji odpadów.

Uczestnicy festynu z zainteresowaniem oglądali i przymierzali specjalny strój ochronny używany przez strażników z grupy interwencyjnej w trakcie zabezpieczeń meczy i innych imprez masowych.

Wśród osób dorosłych popularnością cieszyły się alkogogle, które imitują postrzeganie rzeczywistości, jak po spożyciu alkoholu. Dużą atrakcją dla uczestników festynu była możliwość zobaczenia psa służbowego Straży Miejskiej, który na co dzień wykorzystywany jest między innymi do wyszukiwania narkotyków. Dodatkowo dzieci rozmawiając z przewodnikiem psa mogły się również dowiedzieć jak należy obchodzić się z czworonogiem oraz jakie są obowiązki każdego właściciela zwierzęcia.

Ponadto wszyscy uczestnicy festynu mogli sfotografować się przy tablicy z wizerunkiem maskotki słonia Straży Miejskiej w Toruniu.

Data dodania artykułu: 2014-06-03
Autor artykułu: źródło-www.torun.plstat4u