SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,97-latek odznaczony za zasługi dla Niepodległej

Wicewojewoda śląski Robert Magdziarz w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczył dziś podporucznika Leonarda Mioduszewskiego Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Podporucznik Leonard Mioduszewski, który podczas II wojny światowej służył w Armii Wojska Polskiego, skończył 97 lat. Tegoroczne urodziny kombatanta bez wątpienia należą do wyjątkowych, gdzyż za swoje zasługi dla Niepodległej został on dziś odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy pamiątkowy medal, przyznawany obywatelom polskim, którzy przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej  tożsamości i materialnej  pomyślności  Rzeczypospolitej, wręczył podporucznikowi Leonardowi Mioduszewskiemu wicewojewoda śląski Robert Magdziarz. Spotkanie odbyło się w częstochowskim oddziale Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nie zabrakło podczas niego wspomnień, historii z okresu II wojny światowej, jak i łez wzruszenia. 

Podporucznik Leonard Mioduszewski pochodzi z Chodziejowszczyzny, należącej niegdyś do województwa Nowogródzkiego. Służąc w Armii Wojska Polskiego, przemierzył szlak bojowy pierwszej Armii przebiegający przez Warszawę, Bydgoszcz i Wał Pomorski aż do Kołobrzegu. Uczestniczył również w operacji zdobywania Berlina, stolicy III Rzeszy.

Data dodania artykułu: 2020-01-19
Autor artykułu: Śląski UWstat4u