SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Lodowe arcydzieła dodadzą magii Staremu Rynkowi
Piły, frezarki, dłuta i szczypce o łącznej wadze 40 kilogramów - to ekwipunek każdego z rzeźbiarzy, którzy w najbliższy weekend staną do konkursu w ramach STIHL Poznań Ice Festiwal. Prace artystów z Japonii, Kanady czy USA będzie można zobaczyć na Starym Rynku.
Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej odbędzie się w Poznaniu już po raz dziewiąty. Podczas dwudniowej imprezy na Starym Rynku, na żywo, będzie można zobaczyć jak powstają niepowtarzalne lodowe arcydzieła, do których rzeźbiarze zużyją 160 brył lodu ważących ponad 20 ton. W tym roku w festiwalu wezmą udział najbardziej utalentowani artyści i mistrzowie świata między innymi z Japonii, USA, Finlandii czy Malezji. - Jesteśmy dumni z tego, że Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej na stałe wpisał się w kalendarz grudniowych wydarzeń w Poznaniu i że przyciąga na Stary Rynek tysiące widzów - mówi Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta. Tegoroczna edycja festiwalu objęta jest patronatem firmy STIHL. - Jesteśmy z Poznaniem mocno związani, dlatego współorganizujemy wydarzenie od jego pierwszej edycji. Wierzę, że jak co roku dostarczymy mieszkańcom sporo dobrej zabawy i radości w przedświątecznym okresie - mówi Mariusz Walter, kierownik działu Marketingu i Sprzedaży firmy STIHL.

Dwie konkurencje

STIHL Poznań Ice Festival rusza w sobotę o godziny 10.00. W ramach konkurencji Speed Ice Carving rzeźbiarze będą mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie wzoru konkursowego w bryle lodu. Zwycięży najwierniej wykonana praca. Następnego dnia formuła zawodów będzie inna. W Konkursie Głównym od godziny 8.00 12 dwuosobowych zespołów będzie przygotowywać rzeźbę o dowolnej tematyce. Tym razem rywalizujący nie będą tak mocno zdeterminowani czasowo jak w sobotę - na wykonanie swojej pracy będą mieli cały dzień. W skład komisji sędziowskiej wejdą między innymi byli mistrzowie świata w tej dyscyplinie oraz prorektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

W ramach tegorocznego STIHL Poznań Ice Festival odbędzie się również Winter Camp. Specjalne Miasteczko Zimowe stanie na Placu Wolności dzięki współpracy Miasta Poznań ze stowarzyszeniem "Woda Góry Las". Tam będzie można spróbować swoich sił we wspinaczce na ścianę lodową, wziąć udział w zawodach w wiszeniu na czekanach, a także zapoznać się z wyglądem i funkcjonowaniem igloo oraz namiotu himalajskiego. Winter Camp to również wspaniała okazja do wzięcia udziału w szkoleniach, pokazach filmowych i spotkaniach ze specjalnymi gośćmi. Przez cały weekend na Placu Wolności będzie można spróbować także jedzenia, które himalaiści zabierają ze sobą w podróż.

Zdobądź pamiątkową koszulkę

Podczas STIHL Poznań Ice Festival będzie można także otrzymać pamiątkową koszulkę Check-in Poznań. Aby ją zdobyć należy opublikować zdjęcie z tego wydarzenia na portalu społecznościowym Instagram ze znacznikiem #icefest i pokazać je w Centrum Informacji Turystycznej przy Starym Rynku. W weekendy centrum czynne jest od godziny 10 do 17. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Data dodania artykułu: 2014-12-10
Autor artykułu: źródło-www.poznan.plstat4u