SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Świąteczne targowanie w Krakowie
Tylko kilka dni zostało do Świąt Bożego Narodzenia, pora na przygotowania do Wigilii i ostatnie zakupy, które można zrobić odwiedzając Krakowski Rynek Główny i trwające na nim Targi Bożonarodzeniowe. Zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące targom m.in. Korowód Kolędniczy, Opłatek Prezydencki, Lekcję Śpiewania i inscenizację „Dziadów Polskich".
Na targach kupcy z całej Polski prezentują swój towar w ok. 60 kioskach handlowych i gastronomicznych. Na stoiskach można kupić m.in. ręcznie malowane bańki, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuterię i pamiątki.

Mieszkańców Krakowa i gości odwiedzających nasze miasto podczas Świąt zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące targom. Jutro (20 grudnia, sobota) o godz. 16:00 spod Barbakanu wyruszy Korowód Kolędniczy organizowany przez Stowarzyszenie Folklorystyczne „Teatr Regionalny". Weźmie w nim udział blisko 20 amatorskich, folklorystycznych grup kolędniczych. Barwny korowód przejdzie ulicą Floriańską, wokół Rynku, na estradę Targów by wspólnie zaśpiewać kolędy.

21 grudnia (niedziela) o godz. 12:00 odbędzie sie Opłatek Prezydencki z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, a o godz. 17:00, zapraszamy na Mały Rynek na tradycyjne spotkanie z artystami kabaretu Loch Camelot i Biblioteką Polskiej Piosenki, czyli na 55. Lekcję Śpiewania pod hasłem: „Kolędy do śpiewania po domach".

Do 21 grudnia (niedziela) trwał będzie także Wigilijny Małopolski Smak organizowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Na stoiskach wystawców pojawią się m.in. tradycyjne wędliny, wyroby piekarnicze i cukiernicze, ryby w różnych postaciach, przetwory owocowo-warzywne, a także gotowe dania: pierogi, uszka, krokiety i wiele innych.

W Wigilię (24 grudnia, środa) o godz. 12:00 będzie można obejrzeć „Dziady Polskie", wg inspiracji Wieszcza. Na cokole pomnika „zamieszanie" urządzą dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, następnie przejdą w stronę kramów domagając się od gospodarzy jadła, napitku i grosiwa. Między hejnałem z Wieży Mariackiej, a przedstawieniem „Dziadów Polskich" krakowskie kwiaciarki jak co roku złożą kwiaty przy pomniku Wieszcza.

Organizatorami Targów Bożonarodzeniowych są Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma ARTIM. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

Data dodania artykułu: 2014-12-20
Autor artykułu: źródło-www.krakow.plstat4u