SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ruszyły przygotowania do 35. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.
Pod hasłem „Radość Ewangelii” 2 sierpnia 2015 ok. 2 tys. wiernych archidiecezji wrocławskiej wyruszy na pielgrzymkowy szlak. Celem ich wędrówki będzie Jasna Góra i kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej. Osiągną go 10 sierpnia. Pół roku przed startem wydarzenia spotkali się przewodnicy poszczególnych grup pielgrzymkowych, by ustalić duchowy przebieg wydarzenia. Zostało wybrane hasło „Radość Ewangelii”, które będzie towarzyszyć pątnikom podczas ich wędrówki. Jest ono zaczerpnięte z ostatniej adhortacji papieża Franciszka.
Myśl przewodnia pozwala na rozpoczęcie prac nad przygotowaniem materiałów duszpasterskich zarówno dla tych, którzy wybiorą się w 9-ciodniową wędrówkę, jak i dla uczestników duchowych. – Zależy nam, by treści przekazywane podczas konferencji, rozważań i homilii, a także te zawarte w przewodnikach dla pątników duchowych, były spójne i ubogacały nas wszystkich – wyjaśnia Wiesław „Kuzyn” Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych.

Organizatorzy zaznaczają, że tegoroczna PPW będzie także swoistym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W. Wowk podkreśla, że zanim młodzież różnych narodowości uda się do stolicy Małopolski, spędzi tydzień w poszczególnych polskich diecezjach, w tym wrocławskiej. – Zależy nam na tym, by z obecności młodych osób i bogactwa ich wiary skorzystał każdy z nas. Pielgrzymka jest dobrą okazją, żeby sobie to uświadomić – podkreśla.

Kto może wziąć udział w pielgrzymce?
Praktycznie każdy. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Należy jednak pamiętać, że osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim. Warunkiem koniecznym jest również przestrzeganie regulaminu pielgrzymki i przyjęcie jej katolickiego charakteru.

Zapisy O ich rozpoczęciu i zasadach poinformujemy w jednym z kolejnych komunikatów.

Data dodania artykułu: 2015-02-13
Autor artykułu: Ks. Tomasz Płukarskistat4u