SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Statuetka Jakuba Wejhera dla Huberta Skrzypczaka
Dzień Jakuba to jedna z ważniejszych w mieście uroczystości. Jest okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju i promocji Wejherowa w różnych dziedzinach życia. W tym roku gwiazdą wieczoru była Kayah z zespołem.
Dzisiaj spotykamy się, aby świętować dzień założenia Wejherowa przez Jakuba Wejhera – mówił prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt otwierając uroczystość z okazji Święta Miasta. – Jest to dobry moment, aby podziękować osobom, które przyczyniły się do promocji i rozwoju naszego miasta. To wyróżnienie dla tych, którzy swoim zaangażowaniem sprawiają, że Wejherowo rozwija się. Wśród laureatów nagrody są zarówno ci, którzy promują miasto przez swoje dokonania zawodowe, jak i ci którzy pracują społecznie na rzecz innych mieszkańców.

W tym roku najwyższą nagrodę przyznawaną przez Radę Miasta –Statuetkę Jakuba Wejhera otrzymał Hubert Skrzypczakmedalista olimpijski, mistrz i wielokrotny wicemistrz Polski i Europy, pięściarz wagi muszej i papierowej.

Jest to wyróżnienie dla najwybitniejszego polskiego pięściarza wagi papierowej w historii polskiego boksu, który w swojej sportowej karierze stoczył 243 walki, z czego 208 to spotkania wygrane, pierwszego i jedynego – jak dotychczas – wejherowianina, który zdobył medal olimpijski – mówił Bogdan Tokłowicz, przewodniczący Rady Miasta Wejherowa. – Hubert Skrzypczak stanowił i nadal stanowi ważną cząstkę życia Wejherowa, jest bowiem w Wejherowskim Klubie Bokserskim „Gryf” trenerem i cenionym przez młodzież nauczycielem, dzielącym się swoim doświadczeniem z młodymi pięściarzami. Uhonorowanie najcenniejszym wyróżnieniem Miasta Wejherowa, jakim jest Statuetka Jakuba Wejhera, to podziękowanie za odniesione sukcesy sportowe i światową sławę, za zwycięstwa i piękny przykład oddania całego swojego życia pięściarstwu, za pasję społecznikowską, za skromność, której nie przyćmił rozgłos, a także za promowanie Polski i miasta na arenie światowej.

Data dodania artykułu: 2015-06-02
Autor artykułu: źródło-UM Wejherowo
stat4u