SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Świąteczne przygotowania w Białymstoku
Świetlne dekoracje, girlandy i choinki z okazji Świąt Bożego Narodzenia pojawią się na ulicach Białegostoku. Już 6 grudnia zgodnie z kilkuletnią tradycją w Białymstoku rozbłysną kolorowe dekoracje

Na ulicach Białegostoku, wzorem ubiegłych lat, pojawiają się girlandy i dekoracje świetlne. W tym roku, dodatkowo ozdobione będą lipy przy ulicy Lipowej. Drzewka na przemian, po prawej i po lewej stronie ulicy, przybrane zostaną białymi wężykami LED-owymi. W tym roku, w ramach umowy, kontynuowana będzie ekspozycja ozdób bożonarodzeniowych z roku ubiegłego.

Do 4 grudnia w centrum naszego miasta staną trzy żywe, udekorowane lampkami choinkowymi, świerki. Pojawią się one na Placu Uniwersyteckim, Rynku Kościuszki i przed Pałacykiem Gościnnym. Świerki ozdobione będą LED-owymi lampkami choinkowymi. 120 kompletów lampek ozdobi choinkę przy Uniwersytecie w Białymstoku, 134 komplety udekorują drzewko na Placu Miejskim, a 80 – przy ul. J. Kilińskiego. Świąteczne drzewka zostaną ustawione do 4 grudnia 2015 r.

Tradycją już jest, że ozdoby świąteczne rozbłyskają 6 grudnia. W przedświątecznym czasie białostoczanie mogą też spodziewać się Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się na placu przed Ratuszem i potrwa od 12 do 20 grudnia 2015 r.

Data dodania artykułu: 2015-11-30
Autor artykułu: www.bialystok.pl
stat4u