SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wolontariat

„Twój dar serca dla hospicjum” w Lublinie

Już po raz jedenasty Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie ruszyli z akcją „Twój dar serca dla hospicjum”. Akcja charytatywna angażując szkoły z Lublina i całego województwa lubelskiego wspiera podopiecznych ośrodka. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa promująca akcję.

Ponad milion złotych dla potrzebujących od Betlejem w Polsce

„Betlejem w Polsce” podsumowuje trzecią edycję swojej trasy koncertowej. W jej ramach odbyły się charytatywne występy w kilkunastu miastach w całym kraju. Jeden z nich również w Gdyni. Najpiękniejsze kolędy zagrali i zaśpiewali podczas nich muzycy z Polski i ze świata. Dochód z koncertów wyniósł ponad milion złotych i został przeznaczony na wsparcie potrzebujących.

Koncert dla naszych Rodaków na Kresach

W krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego – z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika oraz marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego – odbył się Charytatywny Koncert Karnawałowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka datków na rzecz potrzebujących Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie.

SZÓSTY CHARYTATYWNY BAL OFICERSKI POLICJI

16 lutego br., w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się Szósty Charytatywny Bal Oficerski Policji pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy i honorowym przewodnictwem małżonki Komendanta Głównego Policji Pani Małgorzaty Szymczyk. To powrót do tradycji 20-lecia międzywojennego, do charytatywnych bali oficerskich polskiej Policji. Głównym celem tego wydarzenia jest zebranie środków na wsparcie działalności Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

KIELECKI POLICJANT ZNÓW NA SZCZYCIE!

Rozpoczęta pod koniec stycznia wyprawa podkom. Łukasza Pabiana w drodze na Aconcaguę została zakończona sukcesem! Dokładnie 9 lutego, o godzinie 11:45 czasu lokalnego kielecki policjant stanął na najwyższym szczycie Ameryki Południowej. Wspólnie z doświadczonym alpinistą Aleksandrem Pilukiem zdobyli wysokość 6960 m.n.p.m. nie tylko dla własnej satysfakcji. W ten sposób śmiałkowie postanowili wesprzeć zbiórkę środków na leczenie 15- letniej Moniki z Połańca.

Artyści ze wsparciem dla Sławka Łuby

Jedna z ważniejszych postaci życia kulturalnego Gdyni i całego Trójmiasta walczy z nowotworem. Na szczęście w tej walce nie pozostaje sam – wspierają go przyjaciele, artyści, którzy właśnie organizują specjalny koncert charytatywny pod szyldem „Ratujemy Sławka Łubę”

Blisko milion dla Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza

W sobotę, 19 stycznia 2019 r., w centralnych miejscach w Gdańsku, gdańszczanki, gdańszczanie oraz goście z innych miast przybyli pożegnać tragicznie zmarłego prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Zamiast kwiatów i zniczy – zgodnie z wolą rodziny – uczestnicy uroczystości wrzucali datki do skarbonek na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza. Zebrano w ten sposób pół miliona złotych, a w sumie – włącznie z innymi wpłatami – blisko milion złotych.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podsumowała rok 2018

W miniony weekend w Domu Kultury 13 muz odbyło się Pierwsze noworoczne spotkanie wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wydarzenie, które miało na celu podsumowanie ostatniego roku działalności i wyrażenie wdzięczności wobec tych, którzy wspierali działalność fundacji poprowadził Kuba Klym. Zarząd fundacji uhonorował 40 wolontariuszy, 11 członków rady programowej fundacji oraz 7 firm, instytucji i osób, które wspierają działalność Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

POLICJANT ZORGANIZOWAŁ BIEG DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI

Krośnieński policjant zorganizował bieg charytatywny na rzecz chorej dziewczynki. Celem zawodów było zebranie środków finansowych na rehabilitację zmagającej się z chorobą nowotworową 9-letniej Wiktorii.

OTWARCIE DOMU ŚW. BRATA ALBERTA

11 stycznia w Kolbuszowej odbyła się uroczystość otwarcia Domu Św. Brata Alberta, przeznaczonego na dzienny pobyt dla seniorów. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

POLICYJNI MUZYCY ZAGRALI CHARYTATYWNIE DLA PODOPIECZNYCH HOSPICJUM

Wczoraj Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zagrała wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. Charytatywny występ policyjnych muzyków odbył się w kościele Królowej Apostołów w Rybniku. Dedykowany był podopiecznym Stowarzyszenia Hospicjum Domowego w Rybniku.

POLICJANCI WSPIERAJĄ PODOPIECZNYCH HOSPICJUM

Tyscy policjanci zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które przeznaczyli na zakup prezentów dla podopiecznych z Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Do zbiórki włączyły się także związki zawodowe policjantów, dzięki czemu możliwy był zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Wszystkim podopiecznym „Świetlikowa” życzymy dużo radości, miłości i przede wszystkim zdrowia.

Pracownicy Pomorskiego UW dla podopiecznych hospicjum

Kilkadziesiąt sztuk pampersów, chusteczek nawilżających, kosmetyków do ciała, opatrunków etc. zebrali pracownicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego dla podopiecznych hospicjum dla dzieci. im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku. Dary w imieniu Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha i pracowników PUW przekazał 20 grudnia Tomasz Gieszcz, dyrektor Biura Wojewody.

Spotkanie opłatkowe w Hospicjum Dobrego Samarytanina

Życzenia i świąteczny nastrój towarzyszyły spotkaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej lubelskiego Hospicjum Dobrego Samarytanina. Na tradycyjnej wigilii zebrali się pracownicy i podopieczni placówki. W uroczystości uczestniczyli również m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, abp Stanisław Budzik, prezes zarządu Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych ks. prof. Mirosław Kalinowski oraz dyrektor generalna Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Agata Grula.

Lubię ludzi – Szlachetna Paczka 2018

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak włączył się w przygotowania Szlachetnej Paczki. W tym roku, wybrana rodzina z Gorzowa Wielkopolskiego otrzyma, zgodnie z opisanymi potrzebami, kuchenkę gazową i radio. Sprzęty zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie zostaną przetransportowane do rodziny.

Powstańcze Wspomnienia

Służba Ochrony Państwa jest spadkobiercą tradycji Oddziału Dyspozycjnego B Kedywu Okregu Warszawa Armii Krajowej. W duchu tego dziedzictwa, kultywujemy tradycję i oddajemy cześć bohaterom, którzy walczyli o Polskę

Misjonarz pochodzący z Lublina dostał odznaczenie państwowe

Za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia i za wkład w rozwój idei wolontariatu postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został ks. Grzegorz Chudek. Prezydent uhonorował osobę zasłużoną w służbie państwu i społeczeństwu na wniosek wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, z inicjatywy burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona.

Po Obwodnicy Olsztyna biegali dla Martynki

W niedzielę odbył się Bieg po Obwodnicy Olsztyna. Uczestnicy pobiegli dla niepełnosprawnej Martynki

25-lecie Hospicjum św. Kamila

Z okazji 25-lecia działalności Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczysta gala, w której uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Internauci dla gdyńskiego hospicjum

Dwadzieścia tysięcy złotych otrzyma Stowarzyszenie Hospicjum im. św.Wawrzyńca w Gdyni, dzięki internautom, którzy głosowali w plebiscycie „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”. Jurorzy konkursu zdecydowali natomiast o przyznaniu Hospicjum za projekt ogrodu terapeutyczno-edukacyjnego Biofilia drugiego miejsca.

Zostań wolontariuszem na Szczycie Klimatycznym!

Interesują Cię zagadnienia dotyczące klimatu i ochrony środowiska? Chcesz stać się częścią międzynarodowej społeczności działającej na rzecz naszej wspólnej przyszłości? Dołącz do grona wolontariuszy światowego forum dotyczącego polityki klimatycznej, które już w grudniu odbędzie się w Katowicach – dynamicznie rozwijającej się stolicy ponad dwumilionowej metropolii.

Od nich płynie nauka z pomocy innym. Primus in Agendo dla mieszkańców Opolszczyzny

Sześć Odznak Honorowych Primus in Agendo trafiło dziś do rąk osób szczególnie zasłużonych w niesieniu pomocy innym. Wśród laureatów są m.in. społecznicy oraz rodzinny dom dziecka.

Pożegnanie wolontariuszy akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak uczestniczył w pożegnaniu wolontariuszy akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia. Wśród gości specjalnych wydarzenia znalazł się Minister Andrzej Dera oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

Pomoc dla Aleppo trwa

Inicjatorem akcji "Śląskie dla Aleppo" jest ojciec Alan Rusek, proboszcz bazyliki Franciszkanów w Katowicach - Panewnikach. Zgodnie z założeniami w 123 dni, od lutego do 5 czerwca, planowano zebrać 3,5 mln zł. - Mamy na razie 1,5 mln zł, dlatego nie kończymy akcji. Mamy wiele pomysłów na najbliższy czas, które również przełożą się na kolejne sumy. Nie zostawimy dzieci z Aleppo z połową inwestycji, musimy ten projekt zrealilzować do końca - zapowiada ojciec Alan. A chodzi o budowę w syryjskim mieście ośrodka pomocy psychologicznej dla najmłodszych. Projekt przewiduje również boisko sportowe, basen i zakup autobusów, które będą dowozić dzieci na zajęcia.

Wolontariusze 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – poszukiwani!

Zapraszamy chętnych do zgłaszania się na wolontariat podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wielkie wrześniowe wydarzenie, na którym spotkać można najważniejszych twórców polskiego kina, trwa 6 dni, 144 godziny, 8 640 minut. By przebiegało perfekcyjnie, potrzebuje wolontariuszy! Rozpoczęliśmy rekrutację.

Czerwiec ze Szczecińskim Klubem Rowerowym Gryfus

Przed wolontariuszami związanymi z Fundacją Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus bardzo intensywny miesiąc.

Wolontariat jest potrzebny!

„Wolontariat szansą na aktywne obywatelstwo” to temat konferencji, którą 25 maja 2018 r. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia był Zespół Caritas działający przy parafii pw. Ducha Świętego w Inowrocławiu oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Szczecińscy rowerzyści przekazali rowery dla dzieci

Rowerzyści przekazali rowery dla dzieci zakupione ze środków zebranych wśród uczestników VIII rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego

II Żonkilowa Kwesta Pola Nadziei 2018 w Wałbrzychu

Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński wziął udział w inauguracji II Żonkilowej Kwesty Pola Nadziei 2018 w siedzibie wałbrzyskiego Hospicjum.

UCZNIOWIE Z CENTRUM WOLONTARIATU DZIECI I MŁODZIEŻY Z ŻYCZENIAMI U WOJEWODY

29 marca br. uczniowie z Centrum Wolontariatu Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica odwiedzili wojewodę Ewę Leniart.

Nagrody dla wrocławskich wolontariuszy rozdane

Pomagają seniorom, organizują kwesty, angażują się w projekty społeczne, dobrowolnie udzielają wsparcia potrzebującym – 19 marca 2018 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyła się Gala, podczas której poznaliśmy wyjątkowych wrocławskich wolontariuszy.

Medal św. Brata Alberta dla Agaty Kornhauser-Dudy

- Jest to dla mnie przede wszystkim zobowiązanie, ale też naprawdę głębokie i wzruszające przeżycie - napisała Pierwsza Dama w liście do uczestników 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA, dziękując za wyróżnienie.

W Ostrołęce zagrali dla Szymona

11 marca w Ostrołęce odbyło się spotkanie charytatywne, którego bohaterem był mały Szymon, wychowanek Miejskiego Przedszkola nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Ostrołęce. Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski, w spotkaniu wziął udział Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum

Jest zupełnie jasne, że w sytuacjach, w których zwłaszcza młodzi ludzie i małe dzieci, ale w ogóle wszyscy chorują na choroby bardzo poważne, a często śmiertelne, wymaga to często pomocy oraz wrażliwości serca nas wszystkich – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej promującej X edycję akcji lubelskiego hospicjum Małego Księcia „Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

Konferencja o wolontariacie w Kielcach

Wojewoda Agata Wojtyszek uczestniczyła w konferencji „Wolontariat hospicyjny w służbie bliźniemu”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Caritas Diecezji Kieleckiej z okazji obchodów XXVI Światowego Dnia Chorych.

Zagrali dla Kamila w Liszkach

W hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Liszkach odbył się charytatywny turniej, w który wzięli udział reprezentanci Polski w futsalu, gracze klubów piłkarskich z gminy Liszki i Czernichowa oraz samorządowcy. W meczu zagrał też wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

260 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło cztery konkursy dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych.

Koncert charytatywny dla Agatki i Dawida w Redzie

W sobotni wieczór 6 stycznia 2018 roku w kościele pod wezwaniem Św. Antoniego Padewskiego odbył się wzruszający koncert na który przybyło bardzo wielu mieszkańców Redy. Wielu tez brało udział w aukcjach charytatywnych które prowadziła Weronika Korthals./Galeria zdjęć i film/

Para Prezydencka wspiera WOŚP

Kostium w kolorze fuksji polskiej marki modowej, zaprojektowany specjalnie dla Agaty Kornhauser-Dudy na spotkanie z Melanią i Donaldem Trumpami oraz jedwabna muszka smokingowa Andrzeja Dudy – to przedmioty, które przekazała w tym roku Para Prezydencka Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Koncert charytatywny dla Krzysztofa Dubienieckiego w Pucku

W drugi dzień świąt 26 grudnia w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbył się koncert charytatywny dla Krzysia Dubienieckiego organizowany przez Weronikę Korthals i przyjaciół Krzysztofa. Były występy artystyczne, była też aukcja różnych darów, było mnóstwo wzruszeń i uśmiechu oraz nadziei. /Galeria zdjęć i film/

Agata Kornhauser-Duda na spotkaniu Facebook dla NGO

Małżonka Prezydenta RP, w warszawskim biurze Facebooka, wzięła udział w spotkaniu z organizacjami pozarządowymi. Celem inicjatywy była prezentacja nowych narzędzi ułatwiających organizacjom pożytku publicznego docieranie do darczyńców.

159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów

Znane są już wyniki tegorocznej zbiórki pieniędzy prowadzonej na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi. Podczas trzydniowej kwesty, wolontariuszom udało się zebrać ponad 159 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i utrzymanie gdyńskich hospicjów.

Wolontariusze dla Hoispicjum

Tradycyjnie 1 listopada na pomorskich cmentarzach min. w Pucku i Kosakowie kwestowali wolontariusze na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Wśród wolontariuszy można było spotakć posłankę Małgorzatę Zwiercan.

Poznaliśmy „Nauczycieli – Wolontariuszy Roku”

W poniedziałek, 9 października 2017 r. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska nagrodziła 12 nauczycieli, którzy otrzymali tytuł „Nauczyciel-Wolontariusz Roku”.

10 tysięcy litrów paliwa od LOTOSU

Na apel Premier RP Beaty Szydło w sprawie pomocy dla sołectwa Rytel i nadleśnictwa Lipusz, które ucierpiały podczas weekendowej nawałnicy odpowiedziały służby, administracja rządowa w terenie i spółki skarbu państwa. Wśród nich Grupa LOTOS S.A. W myśl porozumienia Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha i prezesa Grupy LOTOS S.A. Marcina Jastrzębskiego, gdański koncern naftowy przekazał 10 tysięcy litrów paliwa na potrzeby akcji ratunkowej.

PŁYTA SZCZECIŃSKIEGO FUNKCJONARIUSZA DLA POLICJANTKI Z TUCHOLI

Podkom. dr Marek Łuczak, na co dzień koordynator wojewódzki do zwalczania przestępczości przeciwko zabytkom i autor ponad 40 książek, wydał płytę, z której zysk zostanie w całości przeznaczony na leczenie Kingi Szwedy, policjantki z Tucholi. Kinga Szweda jest wicemistrzynią świata, mistrzynią Europy i dwukrotną mistrzynią Polski w fitness sylwetkowym, na co dzień policjantką w zespole ds. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Pomóż innym – akcja „Ultrakrew”

Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas, w którym większą uwagę zwracamy na pomoc innym. Jedną z tego typu inicjatyw – swoistej solidarności społecznej z potrzebującymi (w tym konkretnym przypadku – krwi) – jest akcja „Ultrakrew. Każdy ma swój krwioobieg”.

Politechnika dzieciom

Politechnika Dzieciom to akcja, którą rokrocznie organizuje Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej. W tym roku studenci postanowili wesprzeć działania Fundacji "Pomóż Im" opiekującej się pacjentami białostockiej kliniki onkologii dziecięcej, także tymi, którzy zakończyli już leczenie. Fundacja prowadzi również Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Akcja „SPEŁNIAMY MARZENIA”

Dzień 20 grudnia 2016 roku był wyjątkowy dla Dzieci z Domu Dziecka w Komornikach im. Św. Urszuli Ledóchwskiej. A wszystko za sprawą Barbary Gruszki - mieszkanki Wieruszowa, urodzonej w Kępnie, autorki książki „Jak w 7 Krokach Odkryć Prawdy Życiowe i Zrozumieć Sens Życia”. To ona w październiku zawożąc odzież i zabawki do domu dziecka poprosiła dzieci o napisanie listów ze swoimi marzeniami.

O roli wolontariatu – konferencja z udziałem wiceminister edukacji

Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN wzięła udział we wtorek w ogólnopolskiej konferencji pn. „Wolontariat – przestrzeń czynienia dobra”. Podczas wizyty na Podkarpaciu, wiceminister edukacji ogłosiła także inaugurację ogólnopolskiego konkursu „Wolontariusz Roku”.

O wolontariacie na konferencji w Jasionce

Wolontariat przestrzeń czynienia dobra – to hasło konferencji poświęconej organizacjom pozarządowym, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Konferencja zgromadziła przedstawicieli organizacji trzeciego sektora z Podkarpacia i młodych wolontariuszy, którzy mieli okazję wziąć udział w wykładach i panelach dyskusyjnych poświęconych działalności organizacji pozarządowych. Samorząd województwa na konferencji reprezentowali: marszałek Władysław Ortyl oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Uroczyste przekazanie darowizny na rzecz Hospicjum „Bursztynowa Przystań” w Gdyni

75 000 złotych zebrane przez uczestników pierwszych charytatywnych regat żeglarskich „PHN-GDYNIA VIP RACING 2016", przekazane zostało na rzecz gdyńskiego Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań".

Dołącz do grona fundatorów budowy Domu Hospicyjnego im. Św. Ojca Pio dla dzieci chorych na raka

Fundacja „Z Serca Dla Serca” od kilku lat zbiera pieniądze na budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci w Zaleszanach w powiecie stalowowolskim. Dom Hospicyjny byłby miejscem, gdzie każde cierpiące dziecko znalazłoby fachową pomoc i opiekę medyczną oraz wsparcie duchowe, ludzkie ciepło, troskę i miłość.

BIEG DLA PAWEŁKA

Bieg dla Pawełka” odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 lipca, w katowickim Parku Kościuszki. Zawodnicy wystartują o godz. 9.00 spod pomnika T. Kościuszki. Na facebookowym profilu akcji już ponad 100 osób zadeklarowało, że weźmie udział w tym wydarzeniu https://www.facebook.com/events/1757340031209532/ . Także ponad 100 osób dokonało już wpłat na zbiórce społecznościowej https://www.siepomaga.pl/pawelek-wsparcie (pod linkami można znaleźć więcej informacji).

Wielki sukces białostoczanki

Patrycja Tryniszewska, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Młoda białostoczanka otrzymała tytuł „Wspaniała Polski” Patrycja Tryniszewska reprezentowała Białystok w 22. ogólnopolskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. O miano „Wspaniałej/Wspaniałego Polski” rywalizowała z innymi wolontariuszami z 43 miast. Licealistka z Białegostoku znalazła się wśród ośmiu laureatów tego konkursu. Wyniki zostały ogłoszone na ogólnopolskiej gali w Prudniku (18 czerwca).

Harcerze i Czysta Rumia

Harcerze brali udział w akcji Czysta Rumia 11.06.2016 r. w Rumi. Nasz udział to nie tylko wspólne sprzątanie ale też i współorganizowanie Festynu w parku Żelewskiego.

Dobro powraca

Łukasz Berezak, wolontariusz, którego zna niemal cała Polska dziś sam potrzebuje pomocy. Do akcji przyłącza się Piotr Krzystek, prezydent Szczecina oraz urząd miasta.

12,5 tysiąca osób może uratować Hospicjum Pomorze Dzieciom- ruszyła kampania!

Domowe hospicjum z Gdańska od miesięcy walczy o przetrwanie. Aktualnie pod całodobową opieką hospicjum znajduje się 19 śmiertelnie chorych dzieci i 10 rodzin w żałobie. Mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej placówki żadna z rodzin nie zrezygnowała z opieki ani nie szukała pomocy w innych instytuacjach

Przekaż książkę Rodakowi!

Olsztynianie kolejny raz odpowiedzieli na apel o wparcie Polaków. Organizatorzy akcji szukają wsparcia, by przetransportować dary do Kazachstanu. Przed kilkoma laty mieszkańcy stolicy regionu otworzyli serca i... regały z książkami. Na Litwę pojechało wówczas ok. 5 tys. wolumenów. Teraz wydawnictwa zbierane nie tylko w naszym mieście przebędą jeszcze dłuższą podróż.

Mieszkańcy Palucha z adresatkami

Do tej pory wszystkie czworonogi przebywające „Na Paluchu” były czipowane. Teraz dodatkowo udające się do nowego domu będą otrzymywać… adresatki. Takie zabezpieczenie to podstawa i ogromne ułatwienie w przypadku zaginięcia psa lub kota.

The World Games 2017 szuka wolontariuszy!

14 maja w Hali Stulecia odbędą się Mistrzostwa Europy w Tańcach Standardowych. Będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych tego roku we Wrocławiu, a zarazem impreza testowa Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017

Tak biegacze uszczęśliwiali bezdomne psiaki

W ostatnią sobotę 16 kwietnia w podkrakowskim Zalesiu odbył się Bieg na 6 łap. Pracownicy jednej z firmy CISCO mieli okazję wyprowadzić na długi spacer porzucone Psiaki, które na co dzień przebywają w boksach i nie mają zbyt wiele ruchu. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Sarigato wraz z Fundacją Dar Serca Dla Zwierząt.

"Marsz Żonkila" w Kielcach

"Marsz Żonkila" przeszedł ulicą Sienkiewicza w Kielcach. Uczestniczyli w nim m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządu miasta i województwa, władz oświatowych, uczniowie oraz przedszkolaki wraz opiekunami.

Pola Nadziei zakwitną po raz piąty!

W niedzielę Pola Nadziei zakwitną na całym Pomorzu. W Gdańsku finał akcji odbędzie się na Długim Targu. Na ulicach całego miasta pojawią się wolontariusze z puszkami zbierający fundusze na potrzeby pacjentów hospicyjnych oraz propagowanie opieki hospicyjnej w społeczeństwie. W zamian za datek wręczany będzie kwiat żonkila- symbol nadziei na odrodzenie

Olsztyn - Oni są wspaniali!

Promuje prospołeczne postawy i działania młodzieży m.in. na rzecz rówieśników, sąsiadów. Poznaliśmy laureatów miejskiego etapu konkursu "Ośmiu Wspaniałych". W tym roku zgłoszonych zostało ok. 70 uczniów olsztyńskich szkół. Pośród nich kapituła wybierała tych, których działania są najbardziej oryginalne, zaskakujące, najlepiej wpisujące się w konkurs.

Wspaniali młodzi - nagrodzeni w Krakowie!

W poniedziałek, 11 kwietnia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbył się finał krakowskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Nagrody dla młodzieży promujące pozytywne, prospołeczne postawy i działania młodych ludzi na rzecz najbliższego otoczenia wręczone zostały już po raz 22! W Gali wzięła udział Katarzyna Król, Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu.

Śniadanie Wielkanocne u Harcerzy w Rumi

Tradycyjnie bo już po raz 8 harcerza i wolontariusze ze Stowarzyszenia Nasza Rumia przygotowali Śniadanie Wielkanocne w Domu Harcerza w Rumi.

FINAŁ AKCJI „PODARUJMY ISKRĘ NADZIEI”

W Baju Pomorskim uroczyście zakończono piątą edycję akcji charytatywnej na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych „Podarujmy Iskrę Nadziei”.

Młodzi wolontariusze w Białymstoku

Zakończyły się indywidualne rozmowy kapituły konkursowej „Ośmiu Wspaniałych” z 84 kandydatami do tytułu „Wspaniały” lub „Wspaniała”. Laureatów poznamy na miejskiej gali 11 kwietnia

Harcerska Wielkanocna Zbiórka Żywności w Rumi

Ponad 100 osób brało udział w 3 dniowej akcji z naszego hufca na terenie Rumi i Redy. Podziękowanie harcerskim CZUWAJ dla  5 RWDH - 11 HDCzB - 17 RDH - 21 HDCzB - 11 HDCzB bis, instruktorom i wolontariuszom. Daliście kawałek swojego serca innym !

Wolontariusze na PZU Gdynia Półmaraton wciąż poszukiwani

„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś" - mówił Ronald Reagan. Na stronie http://www.pzugdyniapolmaraton.pl/ trwa rekrutacja wolontariuszy na PZU Gdynia Półmaraton.

Pomoc dla dzieci z hospicjum

Od grudnia 2015 r. na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Hospicjum im. św. Wawrzyńca („Bursztynowa Przystań") działa „Bazarek", który polega na zbieraniu funduszy poprzez sprzedaż wyrobów hand-made oraz usług na aukcjach internetowych.

Olsztyn charytatywnie

Nawet niewielki gest, drobne wsparcie może być tym, które da im siłę do dalszej walki. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Siedemnastoletni Kacper Hajduk, uczeń Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Jeszcze niedawno biegał, jeździł, był duszą towarzystwa. Teraz toczy najważniejszą walkę w życiu.

„Krzysiek Pomaga Pomagać” – finał akcji już niebawem

„Krzysiek Pomaga Pomagać” to stowarzyszenie złożone przez Krzysztofa Graczyka, który w wieku 15 lat przeżył udar mózgu. Spotkał się z życzliwością i pomocą ze strony przyjaciół i znajomych, ale także zupełnie obcych osób. Teraz, chcąc się odwdzięczyć za otrzymaną pomoc, sam pomaga innym. Już w sobotę odbędzie się charytatywny narciarski slalom gigant, a 20 lutego - koncert, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc Kacprowi Turaczykowi i Karolowi Tomasiakowi.

BOHATEROWIE POMOCY w TORUNIU

W Baju Pomorskim 9 lutego 2016 r. odbył się ósmy już finał akcji charytatywnej "Warto być bohaterem" . To akcja organizowana Caritas Diecezji Toruńskiej z myślą o chorych i niepełnosprawnych dzieciach i młodzieży. Pieniądze na ich leczenie i rehabilitację zbierają uczniowie ze szkół całej diecezji. W tym roku udało się zebrać 19,5 tys. zł, a w zbiórkę zaangażowały się 43 szkoły.

Golec uOrkiestra charytatywnie w ICE Kraków

Stowarzyszenie Krakowski Komitet Zwalczania Raka działające na rzecz Centrum Onkologii zaprasza na wielki koncert charytatywny! 1 kwietnia 2016 roku o godzinie 18.00 do Centrum Kongresowego ICE Kraków zawita Golec uOrkiestra, by swoim śpiewem wspomóc pacjentów onkologicznych! Wspomóż także i Ty, kupując bilet-cegiełkę oraz... doskonale się bawiąc!

Ruszyła rekrutacja do II edycji programu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław"

Działające w strukturach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Miejskie Centrum Wolontariatu rozpoczyna rekrutację wolontariuszy do programu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław"

Poszukujemy ludzi dobrej woli

Znasz kogoś, kto bezinteresownie pomaga innym? Dzieli się swoim czasem, umiejętnościami lub pieniędzmi? Zgłoś go do statuetki „Ludzie dobrej Woli" za rok 2015.

„Mecenas Osób Niepełnosprawnych 2015” – tytuł wręczony

26 stycznia podczas XV zwyczajnej sesji Rady Miasta Szczecin wręczono honorowy tytuł „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych 2015”. W tej edycji, Kapituła Konkursowa wyróżniła panią Alicję Zołotucho.

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI w TORUNIU

Toruńska Orkiestra Symfoniczna poszukuje wolontariuszy do pomocy przy organizacji i obsłudze IV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Toruń 2016 i II Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec, które odbędą się w Toruniu od 14 do 28 lutego 2016 r.

Artyści dla Hospicjum Fundacji Pomorze Dzieciom

W minioną niedzielę odbył się koncert charytatywny na rzecz naszego Hospicjum. Artyści w składzie: Aleksandra Skrok- sopran, Weronika Rabek- mezosopran, Alicja Kural- alt oraz Wojciech Dargacz- organy zaśpiewali zbiór najpiękniejszych polskich kolęd. Charakter koncertu oddaje idealnie cytat pewnego Pana z publiczności :"nie wiedziałem, że spotka mnie dzisiaj coś tak pięknego". Dziękujemy

Akcja charytatywna FM PiS w Gdańsku

W dniu dzisiejszym (7 stycznia) członkowie Forum Młodych PiS wraz z posłem Andrzejem Jaworskim oraz przedstawicielem IPN Krzysztofem Drażbą wzięło udział w świątecznej akcji charytatywnej w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.

Magiczny gdański tramwaj

Już nie tylko choinka na Długim Targu, bożonarodzeniowe szopki czy iluminacja miasta, ale także wyjątkowy tramwaj ZKM wpisuje się w świąteczny klimat Gdańska

Wspólnie dla zwierząt – wolontariat w Schronisku dla zwierząt w Białymstoku

Zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak i organizacje pozarządowe Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Happy Dog i Psi Uśmiech podpisały w środę (23.12.) porozumienie o współpracy. Wspólnie zadbają o rozwój wolontariatu niosącego pomoc zwierzętom

Młodzież z gdańskiego PiS-u pomaga chorym dzieciom

W niedzielę 20 Grudnia w samo południe rozpoczęła się zbiórka publiczna pieniędzy w ramach Akcji Świątecznej na rzecz podopiecznych Fundacji Pomorze Dzieciom.

Szkolenie „Wolontariat w praktyce” I moduł

Na salę Miejskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przybyło ponad 50 koordynatorów z organizacji i jednostek podległych miasta Opola.

Sens wolontariatu-Działać w Fundacji Mam Marzenie, znaczy żyć!

,, Działanie może nie dać szczęścia, ale nie ma szczęścia bez podjęcia działania”- te słowa przed laty wypowiedział William James. Moim zdaniem, nie tracą one na aktualności. Wspaniale by było, gdyby życie składało się z samych wzlotów. Niestety, są i upadki – nieraz skutecznie odbierające wiarę w siebie, ludzi i zapał do pracy.

Bydgoscy wolontariusze nagrodzeni

W piątek (11 grudnia) w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza nagrodzono laureatów konkursu, którego celem jest popularyzacja pozytywnych postaw i działań osób, które poświęcają swój czas dla innych.

Politechnika i Jagiellonia dla WOŚP

Politechnika Białostocka i Jagiellonia Białystok przygotowują niespodziankę na 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiejszego popołudnia na Wydziale Architektury studenci z Koła Naukowego CAVE zeskanowali skanerem 3D postaci trzech zawodników białostockiej drużyny i trenera Michała Probierza. Później przy pomocy drukarki 3D powstaną specjalnie na tę okazję podpisane popiersia zawodników i trenera. Statuetki przekazane zostaną na aukcję WOŚP, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą konto akcji prowadzonej przez Jurka Owsiaka.

Potrzebni wolontariusze w Białymstoku

Dzieci z rodzin zastępczych potrzebują pomocy w nauce. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie szuka osób, które chciałyby z nimi pracować

24 Finał WOŚP na ulicy Piotrkowskiej

Sztab WOŚP Łódzkiej Straży Miejskiej oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń zapraszają na 24 Finał WOŚP. 10 stycznia 2016 kolejny raz spotkamy się na ulicy Piotrkowskiej

DRUŻYNA SZLACHETNEJ PACZKI w TORUNIU

Jedna z toruńskich rodzin w potrzebie otrzyma przed świętami paczkę ufundowaną przez prezydenta Torunia i jego współpracowników. Po raz siódmy członkowie kierownictwa Urzędu Miasta Torunia włączyli się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka, której celem jest pomoc - poprzez ufundowanie świątecznej paczki - rodzinom wielodzietnym, osobom samotnie wychowującym dzieci, bezrobotnym, chorym i niepełnosprawnym. Akcję wspiera w Polsce wiele znanych osób, a wszystko po to, by zachęcić innych do dostrzeżenia wokół siebie osób potrzebujących i podzielenia się z nimi świąteczną radością w wymiarze materialnym.

Błękitny Patrol WWF razem z prezydentem Gdyni świętował Dzień Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Wojciech Szczurek spotkał się z przedstawicielami Błękitnego Patrolu WWF. Od 6 lat 200 wolontariuszy wzdłuż polskiego wybrzeża działa na rzecz ochrony bałtyckich fok i morświnów. Przypomnijmy, honorowym członkiem tej organizacji jest prezydent Gdyni. Spotkanie odbyło się 4 grudnia w Gdynia InfoBox.

Apel Szlachetnej Paczki

Z ogromną radością przekazuję Państwu informację, że coraz więcej gorzowskich Darczyńców wybiera rodziny, które chce wesprzeć w ramach projektu Szlachetna Paczka.

Kto pomoże przy WOŚP-ie?

Pediatria oraz godna opieka ludzi w podeszłym wieku będą celem zbiórki podczas najbliższego finału WOŚP. W Olsztynie zaczął działać orkiestrowy sztab.

Przystanek Wolontariat w Szczecinie

Przystanek Wolontariat to nowa odsłona Tygodnia Aktywności organizowanego od kilku lat w regionie. Pretekstem do kilkudniowego świętowania jest Międzynarodowy dzień Wolontariusza, który corocznie obchodzony jest 5 grudnia. A właśnie wolontariat, aktywność obywatelska, zaangażowanie społeczne i aktywni ludzie to hasła jakie przyświecają wydarzeniu. Organizatorzy Przystanku Wolontariat to zarówno instytucje, jak i organizacje pozarządowe.

WszyscyDoWioseł – 13 244 metry za nami

Warszawę i Madryt dzieli 2294 kilometrów. I właśnie taki dystans w ciągu najbliższych 24 godzin przepłynie charytatywna sztafeta wioślarska #WszyscyDoWioseł. W ten sposób pomoże niepełnosprawnym i zbierze środki na organizację zajęć i zakup ergometrów wioślarskich

Schronisko szuka wolontariuszy

Jesień i zima to zawsze najtrudniejszy czas dla zwierząt. Kolejny raz trwa zbiórka karmy dla mieszkańców olsztyńskiego schroniska. Akcja jest realizowana w trzy weekendy. Pierwsze działanie już za nami, kolejne okazje, by wesprzeć futrzaki 20 i 21 oraz 27 i 28 listopada.

Oni przywracają pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W sobotę 31 października wolontariusze Fundacji im. Kazimierza Wielkiego zbierali fundusze na lubelskich cmentarzach. Celem zbiórki jest propagowanie wiedzy , pamięci i tradycji polskiego podziemia niepodległościowego z lat 1938-1963, głównie Żołnierzy Wyklętych.

Poznański Wolontariusz Roku poszukiwany!

Miasto Poznań po raz szesnasty organizuje konkurs o tytuł Poznańskiego Wolontariusza Roku. Mieszkańcy Poznania mogą zgłaszać swoich kandydatów w pięciu kategoriach. Zgłoszenia należy nadsyłać najpóźniej do 15 listopada za pomocą formularza zgłoszeniowego, który można pobrać ze strony www.poznan.pl/organizacje.

Zostań wigilijnym wolontariuszem!

Wigilia Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, a to wyjątkowy czas dla wielu z nas. Niestety nie wszyscy ten świąteczny wieczór mogą spędzić w gronie najbliższych, nie dla każdego wieczerza jest w zasięgu ręki. Chcemy sprawić żeby wtedy nikt nie czuł się samotny i dołączył do stołu, przy którym będzie czekało wolne miejsce!

Zbieramy pluszaki dla małych pacjentów

Urząd Miasta Kielce włącza się w akcję zbiórki nowych pluszaków dla małych pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Władysława Buszkowskiego na oddziale Onkologii I Hematologii Dziecięcej w Kielcach.

Podziękowaliśmy wolontariuszom za pomoc

Były certyfikaty, symboliczne nagrody, tort i mnóstwo śmiechu. Podczas uroczystego spotkania podziękowaliśmy wolontariuszom za pomoc przy miejskich imprezach. Wolontariusze Miasta Olsztyna jako grupa zaistnieli w tym roku pierwszy raz. Skorzystaliśmy z doświadczeń innych miast, które organizują wielkie imprezy i zaprosiliśmy do współpracy mieszkańców Stolicy regionu.

Dni Wolontariatu we Wrocławiu od 5 października

Miejskie Dni Wolontariatu, które rozpoczną się 5 października i potrwają do 6 listopada, to miesiąc bezpłatnych szkoleń dla wolontariuszy oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych

Europejska Sztafeta Dobroci w Kielcach

Europejska Sztafeta Dobroci dotarła 11 września do Kielc. Spotkał się z nią na Rynku z-ca prezydenta Andrzej Sygut. Sztafeta wyruszyła z Łukowa, by 13 września br. dotrzeć do Pragi.

Budziki dla przyszłych wolontariuszy

Nadszedł czas, żeby obudzić tych, których jeszcze tutaj z nami nie ma - powiedziała tuż przed godziną 13 Dorota Potejko, p.o. dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. Na ten znak wokół rozdzwoniły się głosno budziki. W ten sposób działacze organizacji pozarządowych postanowili zachęcać poznaniaków do włączenia się w pomoc słabszym i mniej sprawnym.

MARSZON DLA HOSPICJUM... ...przeszedl do historii

47 osob, w ciagu 25 godzin, pokonalo 69 kilometrow z Lacka, przez Wielki Rogacz i Veterny Vrch, do Bacowki pod Beresnikiem. Uczestnicy Marszonu przeprowadzili pomiedzy soba zbiorke, ktorej wynik - 1540 zl - zostal przekazany Hospicjum Swietego Lazarza w Krakowie

Uczestnicy Katowice Business Run 2015 zebrali ponad 100 tys. zł na zakup protezy dla Marka!

W niedzielę 6 września 1 500 osób po raz kolejny ruszyło po protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W trzeciej edycji Katowice Business Run biegacze zebrali rekordową kwotę w wysokości 104 454 zł brutto. Ta pomoc w pierwszej kolejności trafi do Marka Urbanka na zakup protezy nogi.

Jaskiniowcy z Gdyni nie mają serca z kamienia

Flinstonowie, zwycięski zespół 5. Konkursu Lotów Red Bull, nie przestaje zaskakiwać. Podczas sierpniowych zawodów w Gdyni polecieli najdalej i zachwycili jurorów. Kilka tygodni po imprezie pokazali, że mają nie tylko wielki talent i poczucie humoru, ale i serca, bynajmniej nie z kamienia. Jedną z nagród za zwycięstwo, rejs łodzią motorową po Zatoce Gdańskiej, przekazali podopiecznym fundacji Dom Marzeń.

Olsztynianie aktywnie pomagali potrzebującym

Do zwycięstwa zabrakło zaledwie takiego dystansu, jak z Olsztyna do Gryźlin i z powrotem. Jednak olsztynianie mają ogromny wkład w akcję Pomoc Mierzona Kilometrami.

Wolontariusze w Olsztynie już się szkolą

Pierwsze spotkanie już za wolontariuszami, którzy będą pomagać przy zbliżających się, miejskich imprezach. W kolejnych dniach czekają ich następne zajęcia. Gdzie zlokalizowane są najważniejsze obiekty Olsztyna, najbardziej charakterystyczne punkty, którędy dotrzeć do interesujących nas miejsc? To tylko część pytań, na jakie odpowiedzi poznają miejscy wolontariusze. Podnaddwudziestoosobowa grupa zaczęła w ratuszu specjalne szkolenia. Mają pomóc przygotować się do najważniejszych, zbliżających się imprez.

Łódź Business Run 2015

6 września, o godz. 10.30 wystartuje charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, którego start i meta umieszczone zostaną w zabytkowym kompleksie EC1 w Łodzi. Trasa będzie przebiegać częściowo wzdłuż ulicy Piotrkowskiej, a miasteczko eventowe zostanie ulokowane w EC1.

Wspieram Wrocław - rusza rekrutacja do programu wolontariatu miejskiego

Miejskie Centrum Wolontariatu zaprasza do udziału w projekcie wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław". Na uczestników czeka wiele ciekawych zadań, m.in. współpraca przy organizacji miejskich wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowo-rekreacyjnych oraz promocja wydarzeń i akcji społecznych. Dzięki bogatemu pakietowi szkoleniowemu i motywującemu, uczestnictwo w projekcie daje szansę na rozwój osobisty i zawodowy.

Opole - Chcą pokonać 3 tysiące kilometrów i spełnić dziecięce marzenia

Członkowie AZS Politechniki Opolskiej jadą rowerami wokół Polski, by zdobyć pieniądze dla podopiecznych opolskiego oddziału Fundacji „Mam Marzenie”. Wśród nich jest prezes organizacji, radny Miasta Opola Tomasz Wróbel. – Liczymy na mocne wsparcie opolan – podkreśla.

„Po marzenia na Hel” - Strażacy pomagają Klaudii

Czterech młodych, ambitnych, pochodzących z różnych regionów Polski o dobrym sercu studentów - strażaków zdecydowało się pomóc Klaudii - 14- latce, której problemy ze wzrokiem nie pozwalają cieszyć się życiem. Akcja „Po marzenia na Hel” ma na celu zebranie 500 tys. złotych na kosztowne operacje dziewczynki. Teraz, Arkadiusz Ignatiuk oraz Jakub Socha, pomysłodawcy akcji charytatywnej przebywają w Gdańsku, gdzie odbywają praktyki przygotowujące do odbywania służby.

Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2015,

Organizowany przez Fundację Proem przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, to cykl praktycznych działań na rzecz Miasta, w których uczestniczą wolontariusze z kraju i zagranicy. Jego celem jest szerzenie idei wolontariatu, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą nas rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

,,Za górami, za lasami....

Marzeniem prawie każdej małej dziewczynki jest zostać księżniczką. 6-letnia Wiktoria przeniosła się do zamku, w świat, gdzie rycerze walczyli o jej rękę, damy dworu wręczały dary, a grajkowie grali na gitarze na każdą jej prośbę. To Fundacja Mam Marzenie spełniła kolejne dziecięce marzenie.

Wrocław-Językowe wakacje na Brochowie. Start już 13 lipca

Chcesz poćwiczyć angielski lub hiszpański, rozmawiając z native speakerem? Poznać chińską kaligrafię? A może planujesz wyjazd do Indonezji i chcesz nauczyć się podstaw języka bahasa? Centrum Edukacji Społecznej na Brochowie zaprasza na darmowe zajęcia językowe realizowane przez wolontariuszy AIESEC. 

IV podróż brzegiem Bałtyku w ramach projektu „440 km po zmianę” – lipiec 2014

Cztery kobiety z Fundacji Machina Fotografika połączyły podróżowanie z pomaganiem. Pierwszy krok w Świnoujściu postawiła Olga 2 lipca o 10 rano! A wszystko zaczęło się 4 lata temu od samotnej podróży pomysłodawczyni projektu Sylwii Nikko Biernackiej! Wzięła plecak, namiot i poszła. Dzięki corocznej podróży jej i Ambasadorek projektu w 2013 r. Urszula Kosmal – Krauze otrzymała protezę nogi a w 2014 r. -wsparcie psychologiczne!

W Olsztynie ruszył nabór wolontariuszy

Miejscy wolontariusze pomogą przy największych, zbliżających się imprezach. Rozpoczął się nabór do specjalnego korpusu, który tworzy magistrat. Jednym z celów jest aktywizacja mieszkańców stolicy regionu.

Filantropi Krakowa nagrodzeni

Ksiądz Jan Seremak z Parafii św. Brata Alberta w Krakowie, Stanisław Sitko – założyciel Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oraz Fundacja Tesco Dzieciom zostali laureatami XV, jubileuszowej edycji konkursu o tytuł „Filantrop Krakowa A.D. 2014”. Symboliczne berła, akty nadania tytułu i znaczki wręczyli w poniedziałek (29 czerwca) laureatom w magistracie Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

Uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy w Sołectwie Słajkowo w miejscowości Żelazno.

Świetlica odnowiona przez wolontariuszy z Fundacji PGE - Energia z Serca oraz PGE SA oraz przez przedstawicieli lokalnej społeczności. Ponadto PGE EJ 1 wyposażyła świetlicę w dodatkowe meble, gry edukacyjne, książki i artykuły papiernicze.

Biznesowa Liga Pomocy zagrała dla dzieci z Fundacji Gajusz w Łodzi

W sobotnie popołudnie, 20 czerwca br., przedstawiciele biznesu i przedsiębiorcy spotkali się na boisku w III charytatywnym meczu Biznesowej Ligi Pomocy, aby zagrać tak naprawdę jako jedna drużyna dla dzieci z Fundacji Gajusz. Na boisku przedsiębiorcy zagrali „ramię w ramię" z gwiazdami Ekstraklasy. Na stadionie SMS im. K. Górskiego w Łodzi wystąpili reprezentanci firm, osoby prywatne i zawodowi piłkarze. Aby przyłączyć się do tej sportowo-charytatywnej akcji wystarczyło wykupić cegiełkę o wartości co najmniej 1.000 zł.

Elblążanin laureatem ogólnopolskiego XXI samorządowego konkursu "Ośmiu wspaniałych"

W miniony weekend w Ostródzie odbywał się ogólnopolski finał XXI samorządowego konkursu "Ośmiu wspaniałych”. Podczas uroczystej Gali poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu. Wśród 8 najwspanialszych młodych wolontariuszy w Polsce znalazł się elblążanin, laureat miejskiej edycji konkursu - Piotr Lichocki. Piotr jest uczniem trzeciej klasy Gimnazjum nr 2 w Elblągu. Od wielu lat angażuje się w pomoc na rzecz innych. W ramach pracy w kole wolontariatu w szkole uczestniczył w wielu akcjach i przedsięwzięciach, w tym w zbiórkach żywności, świątecznej paczce Caritas, czy imprezach szkolnych i klasowych. W ubiegłym roku szkolnym pomagał starszej Pani, której zanosił codziennie obiady. Gdy sam nie mógł tego zrobić, zawsze organizował zastępstwo. Obecnie zaangażował się w pomoc starszemu małżeństwu. Zaprzyjaźnił się z nimi. Pomaga im w domowych obowiązkach, odwiedza nawet w wakacje i ferie świąteczne. Serdecznie gratulujemy. Postawa elblążanina z pewnością może być wzorem do naśladowania dla innych.

Amerykańscy piloci wolontariuszami w Łodzi

Amerykańscy żołnierze, stacjonujący w bazie w Łasku, włączyli się w działania społeczne na rzecz społeczności łódzkiej. W ramach Festiwalu Wolontariatu ok. 100 pilotów sadziło drzewa na Bałutach.

Wyjątkowy turniej Fundacji „Ludzki Gest” w Opolu

Kilkudziesięciu podopiecznych opolskich Domów Dziecka miało okazję bawić się podczas turnieju bowlingowo-bilardowego organizowanego przez Fundację „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego.To pierwsze tego typu działanie nowo powstałej Fundacji w Opolu.

WCRS Organizacją Przyjazną Wolontariuszom

1 czerwca Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego otrzymało kolejne cenne wyróżnienie. Po sukcesie Wrocławskiego Programu Poradnictwa Obywatelskiego i Mediacji oraz nagrodzie dla wrocławskich praktyk senioralnych, tym razem - jako pierwsza jednostka samorządowa na Dolnym Śląsku - zdobyliśmy oficjalny certyfikat potwierdzający wzorcowe podejście do współpracy z wolontariuszami.

Radość, pasja i talent w Krakowie

6 i 7 czerwca Rynek Główny znowu zamieni się w arenę sportowych potyczek mistrzów. Ponownie zabrzmi też piosenką. Po raz dwunasty Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" organizuje w Krakowie swój wielki projekt.

Wolontariat miejski w Olsztynie

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do Wolontariatu Miasta Olsztyna. Otrzymaliśmy zgłoszenie od kilkanastu osób, które swoją wolontariacką pracą będą wspierać organizację Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego – propagować ideę OBO wśród mieszkańców, pomagać w wypełnianiu wniosków itd. Ich udział z pewnością ułatwi olsztynianom dostęp do niezbędnych informacji, a następnie składanie wniosków.

Zainaugurowano III charytatywny mecz „Biznesowa Liga Pomocy"

20 maja 2015 roku, podczas specjalnej konferencji prasowej, Urząd Miasta Łodzi, IQ Sport Advisory Group wraz z firmą Magellan S.A. zainaugurowali III edycję meczu charytatywnego „Biznesowa Liga Pomocy”. Po raz pierwszy mecz Biznesowej Ligi Pomocy zostanie rozegrany w Łodzi. 20 czerwca 2015, o godz. 14:00 na murawie Stadionu SMS im. Kazimierza Górskiego spotkają się przedstawiciele biznesu, aby zagrać dla podopiecznych Fundacji Gajusz. Akcję wspierają gwiazdy polskiej piłki nożnej oraz uznani trenerzy: Czesław Michniewicz i Michał Probierz.

Rękawice WOŚP w „dobrych rękach”

Chory na cukrzycę Wojciech Nowaczyk odebrał od prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka wylicytowane na tegorocznej WOŚP rękawice bokserskie.

W Sopocie zbierano środki dla Domu Hospicyjnego św. Józefa

W Sopocie „Pola Nadziei” rozpoczęły się w niedzielę 26 kwietnia o godzinie 13.00 pochodem po deptaku Monte Cassino z udziałem pracowników hospicjum, wolontariuszy i mieszkańców którzy dotarli na Skwer Kuracyjny, gdzie odbyły się liczne atrakcje. Na scenie wystąpił m.in. Chór Sceny Muzycznej Gdańsk oraz Zespół Pieśni i Tańca UG „Jantar”. /Galeria zdjęć/

Żonkilowe Pola Nadziei w Gdyni

W niedzielę 26 kwietnia Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni zorganizowało festyn rodzinny w Centrum Kultury i Rozrywki Waterfront przy ul. Waszyngtona pod hasłem „Pola Nadziei na Pomorzu". /Galeria zdjęć/

Wspaniali zostali nagrodzeni w Krakowie

W poniedziałek, 20 kwietnia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbył się finał krakowskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych". Nagrody dla młodzieży promujące pozytywne, prospołeczne postawy i działania młodych ludzi na rzecz najbliższego otoczenia wręczone zostały już po raz 21!

Młodzi, wspaniali białostoczanie – Ośmiu Wspaniałych

Justyna Małyszko, uczennica Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych, będzie reprezentowała Białystok w ogólnopolskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Podczas uroczystej gali wyróżniono młodych wolontariuszy, którzy na co dzień pomagają i wspierają potrzebujących

Młodzi wolontariusze nagrodzeni w Bydgoszczy

W poniedziałek, 13 kwietnia, w ratuszu poznaliśmy laureatów XV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Tegorocznymi laureatami indywidualnie zostali: uczeń Gimnazjum nr 1 Sportowego (Zespół Szkół nr 20) Tomasz Woźniak, który będzie reprezentantem Bydgoszczy podczas eliminacji ogólnopolskich konkursu, a także Aleksandra Wojciechowska z Gimnazjum nr 32 (Zespół Szkół nr 27), Agnieszka Piórkowska z Gimnazjum nr 32 (Zespół Szkół nr 27) i Patryk Stachewicz z Pierwszego Zespołu Szkół Prywatnych - Technikum Menadżerskie „Start”.

Lucjan Święta spędzi już w nowym domu!

Do gdańskiego schroniska „Promyk” trafił wymarznięty, ze złamaną łapą i zabrudzony oleistą cieczą. Znaleziony został na terenie Portu Północnego w rejonie ul. Sucharskiego i Pokładowej, w kanale technicznym wypełnionym błotem i wodą z oleistymi nieczystościami. Psiak prawdopodobnie został tam wrzucony, żeby się utopił. Ale jego dramatyczna historia znalazła szczęśliwy finał – te Święta spędzi już w nowym domu!

Zimno? Gorąca Hiszpania i Grecja czeka na wolontariuszy

Jeżeli jesteś w wieku między 18 a 30 lat i nie masz aktualnych planów na życie, gotowy pomysł podsuwa Centrum Współpracy Młodzieży. To propozycja długoterminowego wolontariatu zagranicznego. Oprócz pracy wolontariusze przez kilka miesięcy będą mieszkać w ciepłej Hiszpanii, Grecji i nieco chłodniejszych Niemczech i Ukrainie. Zapisy trwają do końca marca.

Chętnych do wolontariatu w Szczecinie nie brakuje

W ciągu dwóch pierwszych tygodni rekrutacji wolontariuszy na finał regat Baltic Tall Ships Regatta 2015, zgłosiła się już ponad połowa potrzebnych oficerów łącznikowych. Jednak organizatorzy naboru, wciąż czekają na kolejne zgłoszenia. Rekrutacja potrwa do 12 marca br.

Podsumowanie 23 finału WOŚP w Łodzi

Jak co roku władze Łodzi bardzo aktywnie włączyły się w zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz kwestowania podczas wielkiego finału 11 stycznia Pani Prezydent Hanna Zdanowska oraz Wiceprezydenci wystawili aukcje allegro, z których cały dochód trafi do WOŚP. Łącznie na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów zebraliśmy ponad 106 tys. zł:

Podsumowanie WOŚP w Elblągu

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się 21 stycznia z przedstawicielami elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkanie było okazją do podziękowania za zaangażowanie i wysiłek włożony w organizację 23 Finału WOŚP w Elblągu i podsumowania tegorocznej akcji.

10 dni do końca aukcji: "Złoty Donek" już za 1,5 tysiąca

Licytowany na rzecz tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy styropianowy pomnik Donalda Tuska, zwany potocznie "Złotym Donkiem" na 10 dni przed końcem aukcji osiągnął cenę 1500 zł.

Gdynia zagrała w Orkiestrze

Gdynia, już po raz 23. zagrała w orkiestrze otwartych serc. Choć aura miejscami nie rozpieszczała, było bardzo gorąco - dziesiątki imprez, setki licytowanych gadżetów i tysiące serduszek.W naszym mieście suma dotychczasowych kwot, które wpłynęły w wyniku licytacji darów i ulicznej zbiórki datków do puszek, wynosi 370.992,79 zł - stan na 13.01.2015 r. Sztab przy Teatrze Miejskim zebrał dotychczas 100.000 zł, YMCA Gdynia - 219.490,32 zł, a In gremio - 51.502,47 zł.

Blisko 300 wolontariuszy kwestowało w Rzeszowie

11 stycznia 2015 r. odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Rzeszowie słuchano folku, punk-rocka, reggae i bluesa, na rynku zagrał zespół Brathanki, Kobranocka, Pani K., Inity Sounds i Blues Perspective. Pieniądze zbierano, m.in. w klubie studenckim i w trzech największych galeriach handlowych w mieście.

TORUŃ DLA WOŚP

268 847,56 zł – tyle zgromadzono we wszystkich toruńskich sztabach podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główny zebrał 147 005,40 zł, Sztab w SP1 zebrał 47 070,82 zł, Sztab na Skarpie zaś 74 771,34 zł.

WOŚP zagrała w Bydgoszczy

Około 750 wolontariuszy kwestowało na ulicach Bydgoszczy podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano pieniądze na pomoc dla najmłodszych i najstarszych.

23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wejherowie

11 stycznia br. w wyjątkowo niesprzyjającej aurze przyszło zbierać datki wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wejherowie. Jak informuje Sebastian Niewola, koordynator WOŚP w Wejherowie, podczas akcji zebrano w sumie ok. 20 tys. zł.

Kolejny raz Gdańsk zagrał dla Orkiestry

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W Gdańsku pieniądze do puszek zbierało 1200 wolontariuszy, którzy przez cały dzień odwiedzali sztab mieszczący się na Targu Węglowym w Teatrze Wybrzeże. Łącznie udało im się zebrać kwotę 350 tys. zł (stan na 12.01.2015). W całym Trójmieście pieniądze do puszek zbierało ponad dwa tysiące wolontariuszy.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie

Zorganizowany na Rynku Głównym koncert zespołów: Piersi, Closterkeller i Leniwiec oraz grupy Alergen, novva i Warstadt, to tylko niektóre z atrakcji, które czekały podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Już tradycyjnie, można było wziąć udział w przygotowanych licytacjach. Wśród wolontariuszy nie zabrakło znanych postaci, spotkacie m.in. Marcina Dańca, Krzysztofa Piaseckiego, Annę Dymną, Dorotę Segdę i Łukasza Gibałę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała we Wrocławiu

Wolontariusze kwestowali. Kwesta wolontariuszy we Wrocławiu się zakończyła. Wszyscy zameldowali się już w sztabie WOŚP. Kwota na godzinę 22 to 332 135zł. Jest to kwota łączna sztabów Miejskiego i Hercerskiego

Szarża wielkich serc w Łodzi

Wielka Szarża WOŚP wróciła na ul. Piotrkowską. 11 stycznia na najpiękniejszej ulicy Łodzi pojawiły się parady jeździeckie, zaprzęgi konne, zabytkowe pojazdy oraz... miasteczko Słowian. - Konie w efektownym stylu wróciły na Pietrynę. Jeszcze podczas jej remontu dostawałem masę pytań, kiedy szarża wróci w to miejsce i mogę z dumą ogłosić, że właśnie wracamy - mówił Piotr Czyżewski, Naczelnik Oddziału Prewencji Straży Miejskiej i szef sztabu WOŚP Straży Miejskiej.

Trwają aukcje prezydenta Poznania dla WOŚP

Numery startowe na Poznań Maraton i Półmaraton, kąpiel w przeręblu oraz rękawice bokserskie - między innymi takie aukcje, w imieniu swoim i Urzędu Miasta Poznania, przygotował prezydent Jacek Jaśkowiak na tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Pomóż Orkiestrze, kup suknię Kopciuszka

Już 3150 zł warta jest błękitna suknia Kopciuszka, w której Alicja Bachleda-Curuś wystąpiła w spocie promującym nasze miasto. Suknię na aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Jeśli chcesz by suknia była Twoja masz czas do 12 stycznia 2015 r. by wejść na stronę http://aukcje.wosp.org.pl i wziąć udział w licytacji!

WOŚP 2015 – wylicytuj pakiet prezydencki

To niezwykła okazja, żeby zobaczyć Wrocław „od kulis”. Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, na licytację WOŚP 2015 podarował unikatowy pakiet atrakcji.

Karta miejska 001 na Orkiestrę w Olsztynie

W tym roku bilety komunikacji miejskiej będziemy mogli zastąpić plastikową kartą, która jednocześnie będzie kartą miejską - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Pierwsze trzy karty z numerami 001, 002 i 003 trafią do uczestników licytacji wielkoorkiestrowej, w najbliższą niedzielę – dodaje. Doładowaną w kwocie 100 zł kartę już można używać, płacąc w parkomatach a wkrótce także w autobusach

Rob Tognoni zagrał dla WOŚP-u w Rzeszowie

10 stycznia 2015 r. w Studenckim Klubie Pod Palmą w Rzeszowie odbył się koncert gitarzysty blues-rocka Roba Tognoni, zorganizowany w ramach zbiórki pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy wsparciu Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Za dowolną wpłatę do puszki WOŚP-u Rzeszowianie mogli posłuchad znanego wokalisty, regularnie koncertującego na prestiżowych festiwalach bluesowych na świecie

WOŚP 2015 Wrocław - aktualności

Tysiąc wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do puszek podczas najbliższego finału WOŚP we Wrocławiu. W sobotę 10 stycznia, w godzinach 12.00-15.00 wolontariusze powinni się zgłosić po odebranie puszek i identyfikatorów, do sztabu w budynku Urzędu Miejskiego przy pl. Nowy Targ 1-8, wejście od ulicy Krowiej.

23. Finał WOŚP on-line na Gdansk.pl

W najbliższą niedzielę po raz 23. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Gdańsku z okazji wielkiego Finału odbywać się będą liczne imprezy, ale sercem wszystkich wydarzeń będzie Targ Węglowy. Relację z tego miejsca będzie można śledzić na żywo na www.gdansk.pl.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Toruniu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawitała w piątek, 9 stycznia 2015 r. do Urzędu Miasta Torunia. Tradycyjnie w piątek przed niedzielnym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jej wolontariusze zawitali do Urzędu Miasta Torunia. Przebrane za aniołki Marta Kaczmarska i Monika Znaniewicz, uczennice klasy III B Szkoły Podstawowej nr 1, wędrowały od biura do biura zbierając datki do puszek w zamian za czerwone serca orkiestry. Towarzyszyła im organizatorka wizyty Anita Nowak – nauczycielka z SP 1, która od lat kieruje jednym ze sztabów WOŚP.

Gorzów gra razem z WOŚP

23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie odbędzie się w dwóch lokalizacjach. Sceny staną przy Kupcu Gorzowskim i przed galerią Nova Park. Poniżej szczegółowy rozkład jazdy orkiestrowego grania w naszym mieście.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie

11 stycznia 2015 r. odbędzie się 23. Finał WOŚP dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Łódź gra dla WOŚP

Władze Łodzi i miejskie spółki, jak co roku, wspierają Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazując przedmioty na aukcje charytatywne. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podarowała piłkę z autografem koszykarza Marcina Gortata oraz drugą - z podpisami złotej drużyny siatkarzy.

Bieg i światełko do nieba na finale WOŚP w Warszawie

Styczniowa niedziela to od 23 lat dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Centrum wydarzeń będzie tradycyjnie na placu Defilad - koncerty, bieg uliczny i pokaz sztucznych ogni.

Artego gra razem z WOŚP w Bydgoszczy

Zespół Artego Bydgoszcz jako jedyna drużyna w kraju na swoich strojach umieści logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Klub podpisał umowę partnerską z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, na mocy której od najbliższego spotkania bydgoskie koszykarki występować będą z logiem WOŚP na koszulkach.

CH Plaza Rzeszów zagra na rzecz WOŚP

Warsztaty rzeźbiarskie „Aniołek dla WOŚP”, licytacja wykonanych przez dzieci aniołków oraz specjalny program przygotowany przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to główne atrakcje 23. finału WOŚP w rzeszowskiej Plazie. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 stycznia 2015 r. Początek o godzinie 12 w atrium CH Plaza Rzeszów.

Szarża wielkich serc w Łodzi

Wielka Szarża WOŚP wraca na ul. Piotrkowską. 11 stycznia na najpiękniejszej ulicy Łodzi pojawią się parady jeździeckie, zaprzęgi konne, zabytkowe pojazdy oraz...miasteczko słowian.

Świątecznie pomagamy w Poznaniu 23 raz!

Ponad 120 000 wolontariuszy, ponad 1700 sztabów, zlokalizowanych w różnych miejscach na świecie, miliony darczyńców i jeden cel - pomoc w podniesieniu standardów leczenia dzieci i seniorów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 23 oczywiście także w Poznaniu.

Przygotowania do 23. finału WOŚP

Już w najbliższą sobotę po raz 23. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 7 stycznia organizatorzy finału - Gorzowianie Gorzowianom scena przy Kupcu Gorzowskim - przedstawili program imprezy. Orkiestrowe granie w Gorzowie zacznie się już w sobotę. Tego dnia odbędzie się turniej halowej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Rozgrywki odbędą się w Hali OSiR przy ul. Słowiańskiej 1 o godz. 11:00. Już tego dnia będzie możliwe wsparcie orkiestrowych puszek. – Zachęcamy do wspólnej zabawy. W turnieju zagrają reprezentacje: politycy i przyjaciele, dziennikarze, policjanci, strażacy, Stal Gorzów- zapowiedział Włodzimierz Rój, dyrektor OSiR-u.

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu

Serdecznie zapraszamy na XXIII Finał WOŚP w Opolu już w sobotę na koncert w Sali Kameralnej NCPP w Opolu na godzinę 20.30.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie

Zorganizowany na Rynku Głównym koncert zespołów: Piersi, Closterkeller i Leniwiec oraz grupy Alergen, novva i Warstadt, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Już tradycyjnie, będzie można wziąć udział w przygotowanych licytacjach. Wśród wolontariuszy nie zabraknie znanych postaci, spotkacie m.in. Marcina Dańca, Krzysztofa Piaseckiego, Annę Dymną, Dorotę Segdę i Łukasza Gibałę.

W Łodzi mamy wielkie serca

Niedziela, 11 stycznia, będzie dniem wielkich serc. Na rzecz leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji tradycyjnie włączy się łódzka Straż Miejska, Manufaktura oraz po raz pierwszy szpital im. K. Jonschera.

Gdańsk dla Orkiestry czyli 23. Finał WOŚP

Już po raz 23. zagra w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wielki finał, podczas którego w całej Polsce (i na Świecie!) zbierane są pieniądze na pomoc medyczną, odbędzie się w niedzielę 11 stycznia. Zapraszamy wszystkich gdańszczan do wspólnej zabawy podczas licznych imprez, które z tej okazji odbywać się będą w naszym mieście. Podczas 23. Finału orkiestra ponownie zagra dla najmłodszych i najstarszych. Hasło tegorocznej akcji: "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Gdynia gra w orkiestrze

Z początkiem stycznia, jak co roku, GDYNIA gra w ORKIESTRZE. To już 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gdyni zagrają 3 sztaby: przy Teatrze Miejskim (ul. Bema 26), In gremio (ul. Strażacka 15) i YMCA Gdynia (ul. Żeromskiego 26). Datki do puszek będzie zbierało 1280 wolontariuszy - w tym roku dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Jedenasty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy

10 i 11 stycznia odbędize się Jedenasty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy w ktorym "zagraja" schroniska: w Dolinie Pieciu Stawow, na Hali Gasienicowej, Hali Krupowej, Hali Lipowskiej, Hali Miziowej, Kalatowkach, Kudlaczach, Luboniu Wielkim, Maciejowej, Markowych Szczawinach, nad Morskim Okiem, na Ornaku, pod Honem, na Polanie Chocholowskiej, Przegibku, Rycerzowej, Starych Wierchach, na Turbaczu, pod Trzema Koronami, Wielkiej Raczy oraz Chata w Lupkowie, Chatka Skalanka, i Chata na Cyrli. Wolontariusze KFWOSP odwiedza tez trzy schroniska sudeckie: na Hali Szrenickiej, na Szrenicy i Odrodzenie.

Pomóż Orkiestrze, kup suknię Kopciuszka

Już ponad 2100 zł warta jest błękitna suknia Kopciuszka, w której Alicja Bachleda-Curuś wystąpiła w spocie promującym nasze miasto. Suknię na aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Jeśli chcesz by suknia była Twoja masz czas do 12 stycznia 2015 r. by wejść na stronę http://aukcje.wosp.org.pl i wziąć udział w licytacji!

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie

11 stycznia 2015 odbędzie się 23. Finał WOŚP dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Szczeciński finał WOŚP

Już 11 stycznia odbędzie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tej edycji największa orkiestra świata będzie zbierać pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Miejski finał WOŚP odbędzie się na pl. Orła Białego w Szczecinie. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do godz. 21.00.

23. Finał WOŚP we Wrocławiu: wolontariusze skompletowani

Zakończyła się rekrutacja wolontariuszy. Podczas 23. Finału na ulicach Wrocławia kwestować będzie blisko 1000 osób. W tej grupie znajdziemy dzieci i dorosłych, całe rodziny, policjantów, żółnierzy, artystów. Najmłodszy z wolotariuszy ma zaledwie 6 miesięcy.

15 lat gdyńskiego Centrum Współpracy Młodzieży

Działania na rzecz osób niepełnosprawnych, wolontariat międzynarodowy, wizyty studyjne w Gdyni, Aktywni 60+, portal wolontariacki. Łącznie 500 działań, w których uczestniczyło 9 tysięcy osób, tyle wydarzyło się w ciągu piętnastu lat działalności Centrum Współpracy Młodzieży.

Maleńka przyszła miłość

Idą święta! Z taką nowiną 18 grudnia do Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego przyszła młodzież i dzieci z Pogotowia Opiekuńczego, Gimnazjum nr 9 i 4 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

Betlejemskie Światło u prezydenta Szczecina

18 grudnia w Urzędzie Miasta, doszło do przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Z rąk harcerzy wraz z życzeniami świątecznymi, odebrał je prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Zbliża się 23. finał WOŚP w Olsztynie

11 stycznia 2015 roku wolontariusze wyjdą na ulice Olsztyna by zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Orkiestra WOŚP gra jak zawsze w szlachetnym celu - tym roku na „podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

95 urodziny Polskiego Czerwonego Krzyża.

W Urzędzie Miasta Łodzi odbyły się uroczystości związane z 95 rocznicą, w trakcie których wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. Działacze i sympatycy PCK zostali uhonorowani ustanowionymi przez Prezydenta RP Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi. Na wniosek PCK, przyznano także Medale Komisji Edukacji Narodowej, nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania

„Szlachetna Paczka” z bydgoskiego ratusza

Po raz kolejny do akcji pomocy najuboższym w ramach akcji „Szlachetna Paczka” włączył się również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Prezydent wraz z gronem swoich najbliższych współpracowników przygotował paczkę dla jednej z bydgoskich rodzin. W przygotowaniu paczki uczestniczyli: Grażyna Ciemniak, Grzegorz Dołkowski, Łukasz Niedźwiecki, Elżbieta Rusielewicz, a także sekretarz miasta Edward Dobrowolski, skarbnik Piotr Tomaszewski, doradca prezydenta Stefan Markowski.

Przekazanie samochodu dla Bursztynowej Przystani w Gdyni

W sobotę 6 grudnia 2014 o godz. 12.00 odbyło się uroczyste przekazanie specjalnego samochodu na rzecz hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań.

Projekt wolontariatu miejskiego w Warszawie

W stolicy konsekwentnie dokonuje się zmiana i rozwój życia społecznego. Coraz częściej wykorzystywane są takie formy aktywności obywatelskiej jak konsultacje społeczne, budżet partycypacyjny czy inicjatywa lokalna. Kompleksowe wsparcie wolontariatu miejskiego to kolejny ważny krok.

Wszystkiego najlepszego dla wolontariuszy!

Dziś 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wolontariat to najbardziej humanitarne oblicze człowieczeństwa - napisał Rzecznik Praw Dziecka z okazji przypadającego w piątek Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Według statystyk w wolontariat rozumiany jako działalność w organizacjach społecznych angażuje się 18 proc. Polaków. W Gdańsku największą organizacją zrzeszającą wolontariuszy jest dofinansowywane przez Miasto - Regionalne Centrum Wolontariatu.

W Gorzowie zbierają i pomagają

Licytacja torby uszytej z baneru wyborczego, przekazanego przez sztab KWW Jacka Wójcickiego, odbyła się dziś w gabinecie prezydenta Gorzowa. Za 400 zł trafiła on w ręce J. Wójcickiego. - Wypełnię tę torbę smakołykami własnoręcznej roboty i przekażę na licytację podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapowiedział prezydent.

Spełnijmy marzenia dzieci! – inauguracja akcji Każdy Może Pomóc

Miasto Gdańsk i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie inaugurują akcję „Każdy może pomóc”. Dzięki niej spełniają się marzenia najmłodszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdańska – dzieci pochodzących z rodzin wspieranych przez MOPR. W tym roku jest ich ponad 200! Marzenia można spełnić, odbierając zaszyfrowane listy przygotowane przez pracowników socjalnych, a mówiące o potrzebach najmłodszych. Na ich podstawie darczyńca przygotowuje paczkę.

Marsz Szlachetnej Paczki we Wrocławiu

W centrum miasta zrobiło się biało-czerwono. To nie tylko barwy św. Mikołaja, ale także kampanii Szlachetna Paczka. Do pomagania potrzebującym zachęcali prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz z małżonką Anną, wolontariusze projektu, mundurowi z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, orkiestra dęta, a nawet motocykliści z Akademickiego Klubu Motorowego Apanonar.

Marsz Szlachetnej Paczki w Gorzowie

We wrześniu br. ruszyła XIV edycja ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa pod nazwą SZLACHETNA PACZKA. Działania prowadzone są również w Gorzowie. Dzięki wolontariuszom i darczyńcom potrzebujące rodziny otrzymają na święta Bożego Naradzenia paczki, odpowiadające ich indywidualnym potrzebom

Nabór zgłoszeń do udziału w koncercie Wielkiej Orkiestry Świątejcznej Pomocy 2015 w Rzeszowie

Urząd Miasta Rzeszowa oraz Estrada Rzeszowska zapraszają wszystkie utalentowane grupy artystyczne, zespoły muzyczne oraz solistów i solistki do zgłaszania chęci wzięcia udziału w koncercie na rzeszowskim Rynu podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bajkowóz dojechał do gdyńskiego hospicjum Bursztynowa Przystań

Podopieczni Bursztynowej Przystani w Gdyni otrzymali wyjątkowy prezent - do hospicjum dla dzieci dotarł Bajkowóz, czyli wędrująca szpitalna biblioteka. Uroczystego otwarcia dokonał jeden z ambasadorów projektu Marek Kamiński.

Poznański Wolontariusz Roku poszukiwany!

Udzielasz się społecznie? Robisz coś dla innych? A może znasz kogoś, kto aktywnie działa jako wolontariusz i powinien zostać wyróżniony? Jeśli tak, nie czekaj! Już dziś zgłoś osobę, grupę lub organizację do konkursu Poznański Wolontariusz Roku!

Zostań wolontariuszem WOŚP w Olsztynie

Ruszyły przygotowania do 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 11 stycznia 2015 roku. Olsztyński sztab, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczął nabór wolontariuszy, którzy w finałową niedzielę będą kwestować na ternie całego miasta. Zgłaszać się można do 30 listopada.

Jubileuszowa kwesta w Łodzi

Trwa jubileuszowa XX kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Łodzi. Pieniądze zbierają dziennikarze, politycy, artyści

Kwesta na cmentarzach

W sobotę i niedzielę, 1 i 2 listopada, w godzinach od 10 do 16 wolontariusze będą zbierać pieniądze na rzecz podopiecznych św. Brata Alberta.

Kwesta na renowację zabytkowych nagrobków w Kielcach

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach zaprasza wszystkich do udziału w kolejnej, 22 drugiej już kweście na rzecz konserwacji najcenniejszych pomników nagrobnych na Cmentarzu Starym w naszym mieście. Dzięki pieniądzom wrzuconym w ubiegłym roku do puszek oraz dotacji z Urzędu Miasta Kielce udało się zebrać 140 tysięcy złotych. Pozwoliło to na konserwację 23 nagrobków, wykonanych z różnych materiałów.

Zapalmy „Światło dla Hospicjum” w Gdańsku

W najbliższy weekend, na pięciu gdańskich cmentarzach, ponad 500 wolontariuszy, ubranych w żółte koszulki, zbierać będzie pieniądze na potrzeby podopiecznych gdańskiego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC. Razem z wolontariuszami kwestować będą: prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Henryka Krzywonos-Strycharska, aktorka Aleksandra Woźniak, Dariusz Tiger Michalczewski oraz piłkarze Lechii Gdańsk.

Niebieskie serce na wrocławskim Rynku

Kilkudziesięciu uczniów wrocławskich szkół zbudowało z siebie i baloników gigantyczne serce. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na nieuleczalnie chore dzieci. Happening „Tchnienie życia” był częścią obchodów międzynarodowego dnia nieuleczalnie chorych.

„Wrocławska Podróż do Wolontariatu” rekrutuje

Trwa rekrutacja do ostatniego już cyklu projektu „Wrocławska Podróż do Wolontariatu”. Realizuje go Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania (WCOW) w imieniu Gminy Wrocław.

W Olsztynie szukamy 80 bohaterów

Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 10 000. Wolontariusz Szlachetnej Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami.

„Barwy Wolontariatu” w Olsztynie

Rusza XIV edycja konkursu „Barwy Wolontariatu”. Konkurs jest świetnym uhonorowaniem działań wolontariuszy i docenieniem akcji wolontarystycznych. Zapraszamy więc wszystkie organizacje pozarządowe, wolontariuszy oraz osoby, które korzystają z ich pomocy do przesyłania swoich zgłoszeń.

Marszon dla Hospicjum

38 osob, w ciagu 27 godzin, pokonalo 78 kilometrow ze Schroniska PTTK Trzy Korony do Schroniska PTTK w Roztoce. Uczestnicy Marszonu przeprowadzili pomiedzy soba zbiorke, ktorej wynik - 1240 zl - zostal przekazany Hospicjum Swietego Lazarza w Krakowie.

Nowe zasady zbiórek publicznych w Poznaniu

18 lipca tego roku wejdą w życie zapisy ustawy o nowych zasadach prowadzenia zbiórek publicznych. Po tej dacie Urząd Miasta Poznania zaprzestanie wydawania zezwoleń na przeprowadzenie zbiórek publicznych na terenie Miasta Poznania w formie decyzji administracyjnej. Teraz podstawą ma być strona www.zbiórki.gov.pl

Zostań wolontariuszem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Od 15 do 20 września Gdynia będzie stolicą polskiego filmu. Przy okazji tak dużych imprez jak 39. Festiwal Filmowy niezbędna jest pomoc wolontariuszy. To zajęcia dla wszystkich, którzy kochają kino, mają czas wolny pomiędzy 13 a 21 września i chcą zdobyć nowe doświadczenie.

Lubuski Laur Oświaty

Działania Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole na rzecz oświaty zostały docenione. Kapituła konkursu Lubuskiego Lauru Oświaty, organizowanego przez Sejmik Województwa Lubuskiego, wyróżniła stowarzyszenie w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego i Stowarzyszenia.

Wrocław-W kolorowych fartuchach sprzątały Nadodrze!

Myły uliczne słupy, zamiatały chodniki, czyściły z kurzu rowerowe stojaki i...dobrze się przy tym bawiły. W poniedziałkowe popołudnie cztery dziewczyny z nadodrzańskiego klubu dla młodzieży TamGram, z miotłami i ścierkami ruszyły w miasto.

Wózki przyjechały do Kielc

Już dzisiaj 23 czerwca 2014 r. do niepełnosprawnych trafi 50 wózków, rozdawanych w ramach akcji "Wózki dla Polski". Sprzęt dotarł do Kielc i będzie wydawany w Hali Legionów przy ul. Bocznej (od godz. 10.00). Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Warszawa, 11 czerwca 2014 r. Wolontariusze spotykają się z powstańcami warszawskimi

Udział w wolontariacie na obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego to nie tylko chęć niesienia pomocy i wsparcia, ale także niepowtarzalna okazja do poznania historii tego najtragiczniejszego wydarzenia z dziejów naszego miasta od naocznych światków, uczestników walk.

Zostań Wolontariuszem na Wrocław Trophy- rekrutacja trwa!

Już na początku lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się największy międzynarodowy turniej piłkarski w Polsce. Zapowiada się wielkie, młodzieżowe święto piłkarskie. Trwa rekrutacja wolontariuszy, bez których nie wyobrażamy sobie tego turnieju! DOŁĄCZ DO NAS JUŻ DZISIAJ!

Wrocław - Odważne dzieci potrzebują pomocy

Za niecały miesiąc w ramach projektu Brave Kids do Wrocławia przylecą dzieci z Ghany, Indonezji, Rosji, Portugalii i Rumunii. Przez trzy tygodnie mają mieszkać w zwykłych domach. Poszukiwanych jest siedem odważnych wrocławskich rodzin. Na pomoc czekają też dzieci z Ugandy, brakuje bowiem pieniędzy na bilety lotnicze dwójki dzieci z sześcioosobowej grupy.

Mecz charytatywny na rzecz hospicjum w Gdańsku

8 czerwca 2014r., o godzinie 16.00 na Stadionie PGE ARENA Gdańsk rozegrany zostanie charytatywny mecz piłki nożnej „Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata ”. Swój udział w meczu zapowiedzieli między innymi: Karol Bielecki, Tomasz Hajto, Andrzej Juskowiak, Marcin Lijewski, Dariusz Michalczewski, Dawid Nilsson, Artur Siódmiak, Igor Tracz, Sławomir Szmal, Michał Żewłakow. Organizatorzy meczu: Pomorskie Hospicjum dla Dzieci i PGE ARENA Gdańsk serdecznie na niego zapraszają!

Księżna Maria Elżbieta odwiedziła pacjentów Kliniki św. Mikołaja

Podczas wizyty Duńskiej Pary Książęcej, JKW Księżna Maria Elżbieta odwiedziła małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM.

Pani prezydent Hanna Zdanowska wzięła pod opiekę lemura króla Juliana

Król Julian obchodził wczoraj 1 maja imieniny. Z tej okazji solenizant dostał tort biszkoptowo-śmietanowo-bananowy. Opiekunka i podopieczny przypadli sobie do gustu, a tort bardzo Julianowi smakował. Mimo to nie zapomniał podzielić się podarunkiem z całą swoją liczną rodziną.

Najlepsi bydgoscy wolontariusze

W bydgoskim ratuszu w środę, 9 kwietnia, poznaliśmy laureatów Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Sześciuset wspaniałych na Herbalife Triathlon Gdynia

Jeśli nie potraficie pływać, nie macie super roweru i w życiu nie przebiegliście kilometra, wciąż możecie wziąć udział w Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Jak to możliwe? Zostańcie wolontariuszami. Potrzeba 600 osób, bez których ta impreza po prostu się nie uda.

Zrzuć kokon - Dzień motyla - Dzień wrażliwości w Poznaniu

Po raz drugi w Poznaniu, w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, obchodzony jest Dzień motyla - dzień wrażliwości na potrzeby osób wymagających wsparcia. Tegoroczne działania wolontariuszy i organizacji pozarządowych w ramach Dnia Motyla - pod hasłem "Zrzuć kokon" - mają pomóc w dokończeniu rozbudowy Hospicjum Palium.

Finał 8 wspaniałych 2014 w Gdyni

Finał XIII gdyńskiej edycji konkursu „8 wspaniałych" odbył się w sobotę 15 marca 2014 r. w Gimnazjum nr 4 w Gdyni. Konkurs jest kierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Praca w wolontariacie to zadanie niezwykle trudne do zmierzenia, gdyż nie sprawdzi tego żaden egzamin. Działalność charytatywna wśród młodzieży w znaczący sposób kształtuje charaktery i niesie nadzieję tworzenia lepszego świata pełnego akceptacji i wzajemnego szacunku.

Zostań wolontariuszem akcji „Żonkile”!

Muzeum Historii Żydów Polskich poszukuje wolontariuszy do współpracy przy organizacji akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 71. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Charytatywny „Świętoszek” w wejherowskiej bibliotece

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się aktywnie w obchody XXII Światowego Dnia Chorych. Tym razem we współpracy z Wejherowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku został przygotowany i wystawiony spektakl charytatywny w oparciu o fragmenty kultowej komedii Moliera pt. "Świętoszek".

Olsztyńscy Harcerze zorganizowali bal

Gorąca, taneczna i harcerska atmosfera towarzyszyła w czwartek 23 stycznia 2014 roku na balu karnawałowym dla Stowarzyszenie Pomocy Domu i Rodzinie „ARKA”. Impreza ta była społeczną inicjatywą w ramach programu edukacyjnego „Azymut Równość/Różność” Warmińskiej Reprezentacji Harcerzy na 23. Światowe Jamboree Skautowe Japonia 2015.

Rekordy aukcji prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Obiad z prezydentem wart jest już ponad 3 i pół tysiąca złotych. W sumie wystawione przez Biuro Prezydenta Urzędu Miasta Poznania rzeczy wspomogą Orkiestrę sumą ponad siedmiu tysięcy złotych. Aukcje trwają do 24 stycznia

Nagroda im. Lecha Bądkowskiego

PREZYDENT MIASTA GDAŃSKA zawiadamia o rozpoczęciu procedury składania wniosków o przyznanie „Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego” dla: a) Gdańskiej Organizacji Pozarządowej Roku, b) Gdańskiego Darczyńcy Roku, c) Gdańskiego Społecznika Roku

22 Finał WOŚP w Poznaniu

W Poznaniu jak i w całej Polsce 12 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główne obchody odbywały się przed Centrum Kultury Zamek na ulicy Św. Marcin

Miejski finał WOŚP w Szczecinie za nami

Podczas niedzielnego finału Orkiestry cała Polska zbierała pieniądze tym razem na rzecz najmłodszych i seniorów. Na orkiestrowej mapie Polski nie mogło zabraknąć również Szczecina. W zbiórkę na rzecz orkiestry zaangażowało się ponad 2000 wolontariuszy z naszego miasta.

Już 430 tysięcy w gdańskim finale WOŚP

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano w Gdańsku co najmniej 430 tys. zł – taką informację podał dziś gdański sztab orkiestry. Kwota oczywiście nie jest jeszcze ostateczna - wciąż trwają aukcje internetowe, z których dochód również zasili konto WOŚP.

Krakowski Pakiet VIP sprzedany

3050 zł - taką cenę osiągnął „Krakowski Pakiet VIP” wystawiony na aukcji WOŚP przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Zwyciężył użytkownik GRUPA_B12 czyli pan Konrad Koniarz z Wieliczki.

22 Finał WOŚP w Gdańsku

Deszczowa pogoda nie zniechęciła mieszkańców Gdańska których tysiące przybyło na Plac Węglowy aby uczestniczyć w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 Finał WOŚP w Gdyni

Trzy sztaby i 1242 wolontariuszy zbierało fundusze w 22 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Na Ratunek"

22 Finał WOŚP w Rumi

Jedną z licytacji wygrała Pani Burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak. Pozostałe licytacje były też bardzo zacięte.

22 Finał WOŚP w Sopocie

W Sopocie było bardzo bojowo i mundurowo. Dużą sensacje wzbudził prawdziwy czołg którym można było przejechać się po plaży.

W Gdańsku Prezydent też kwestował

Na Targu Węglowym i przyległych uliczkach Starego Miasta można było spotkać bardzo wielu Wolontariuszy WOŚP w tym Prezydenta Miasta Pawła Adamowicza. Mimo chłodnej i deszczowej pogody wszyscy bardzo się starali- zobacz galerię zdjęć.

Akademia Morska też zagrała w Orkiestrze

W budynku Wydziału Nawigacji przy Al. Jana Pawła II, tuż przy Akwarium Morskim w Gdyni można było poznać elementy szkolenia przyszłych kapitanów.

22 Finał WOŚP w Choczewie

O godzinie 15 - tej na terenie obiektów sportowych przy ul. Kusocińskiego rozpoczął się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

22 Finał WOŚP w Wejherowie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Filharmonii Kaszubskiej - galeria zdjęć

22 Finał WOŚP w Pucku

Pomimo niesprzyjającej pogody na pucki Rynek przybyło sporo mieszkańców miasta - galeria zdjęć

22 Finał WOŚP w Redzie

Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński wylicytował duży tort

Laur dla Krakowa

Stowarzyszenie Willa Decjusza po raz kolejny podziękowało mecenasom, sponsorom, partnerom i wolontariuszom wspierającym jego działalność. 9 stycznia statuetkę Mecenasa Willi Decjusza odebrała Magdalena Sroka Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji. Podczas spotkania przyznane zostały także tytuły Złotych i Srebrnych Sponsorów

Żółta barierka trafi na licytację WOŚP w Olsztynie

Żółtą barierkę będzie można wylicytować w niedzielę 12 stycznia na scenie głównej na Targu Rybnym.

Orkiestra zagra w Przywidzu

12 stycznia serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury wszystkich ludzi "dobrego serca" do włączenia się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gmina Przywidz po raz kolejny będzie brała udział w wydarzeniu.

"Rozjaśnij hospicyjne niebo" na Uniwersytecie Gdańskim

Biblioteka UG oraz Fundacja Hospicyjna zorganizowały po raz szósty zbiórkę darów dla Dziecięcego Hospicjum im. Eugeniusz Dutkiewicza w Gdańsku. Jeszcze jutro, 19 grudnia, można przynieść potrzebne chorym dzieciom rzeczy.

Świąteczny kiermasz na Uniwersytecie Gdańskim

Do 18 grudnia w holu budynku Wydziału Nauk Społecznych UG w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 4 trwa kiermasz na którym można kupić ozdoby świąteczne.

Rekordowa Szlachetna Paczka 2013

SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin.

Gdynia od dziś ma pierwszy na Pomorzu stacjonarny dom hospicyjny dla dzieci

W poniedziałek, 2 grudnia otwarto w Gdyni pierwszy na Pomorzu stacjonarny dom hospicyjny dla dzieci - "Bursztynowa Przystań" . Nie było by to możliwe gdyby nie rzesze wolontariuszy którzy od lat wspierali swoim zaangażowaniem zbiórkę środków pieniężnych.

Puccy wolontariusze w akcji

Kilkudziesięciu młodych ludzi zbierało 1 listopada datki na hospicjum im Ojca Pio w Pucku oraz na budowę kościoła św. Faustyny.

W Rumi kwestowała młodzież szkolna

1 listopada w dniu Wszystkich Świętych, zbierano datki na hospicjum dla dzieci im św. Wawrzyńca w Gdyni.

Światełko dla hospicjum Redzie

Kilkoro młodych wolontariuszy poświęciło swój czas na to aby zbierać pieniądze na szczytny cel

Fundacja Mam Marzenie zaprasza wolontariuszy

Bo „gdy marzenia się spełniają to choroby gdzieś znikają… choć na chwilę” takie jest motto Fundacji która działa też w Trójmieście

Harcerze w akcji

To oni pilnowali porządku w Lęborku.

Wolontariusze w Lubiatowie

Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" pomaga niepełnosprawnym

Sztafeta Nadziei na gdyńskiej plaży

To wszystko dla dziecięcego Hospicjum Św. Wawrzyńca

Festyn Rodzinny w Gdyni

"Rodzina Bliżej Siebie" pod takim hasłem odbył się festyn w Parku Rady Europy

Spełniają Marzenia

Wolontariusze Fundacji "Mam Marzenie" zbierają pieniądze dla Jasia

Pokazy ratownictwa wodnego

Psy ratujące ludzi są niezastąpione

Niezwykły mecz!

Sportowcy i politycy zagrali dla chorych dzieci.

Dla Hospicjum

Wielki Festyn Rodzinny odbył się w Gdańsku

Wiele serc biło dla Marty

Taki koncert jaki odbył się w Choczewie przywraca wiarę w ludzi.stat4u