Jak przebiega zakładanie i utrzymanie trawników?

Zielony trawnik wspaniale komponuje się z całością posesji i wygląda elegancko. Na szczęście można skorzystać z oferty podmiotów, które gruntownie zajmują się dbaniem o trawniki. Kto korzysta z ich pomocy i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – kostrzewa czerwona kępowa i mietlica górska

Usługi związane z pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. różne instytucje, zarządy zieleni miejskiej, gminy czy zespoły zamków, które muszą zadbać o ogromne powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika stosuje się wiele gatunków traw, wśród których wyróżnia się kostrzewę czerwoną rozłogową, mietlicę psią czy Poa trivialis. Dużą popularnością cieszy się również trawa z darni, która zapewnia błyskawiczne rezultaty. Jaki rodzaj trawy zastosować? Wybór powinien zależeć od spodziewanych rezultatów, wielkości przestrzeni oraz rodzaju posesji. Gatunki z rolki dobrze spisują się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – kosiarki samojezdne i agregaty

Firmy zajmujące się zakładaniem trawników używają profesjonalnych narzędzi, które pomagają wykonać wszystkie prace. Zaliczamy do nich m. in. równiarki laserowe, agregaty, wozidła oraz wiele innych praktycznych maszyn. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników przebiegają o wiele szybciej. Niezwykle istotne jest również nawadnianie trawnika, które często odbywa się za pomocą specjalistycznych urządzeń. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, jak np. mróz lub działalność zwierząt. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczamy można wertykulację, odchwaszczenie czy dosiewanie, trawnik znowu prezentuje się schludnie.