Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Kup cyrkonie

W zdobnictwie masowo stosowane są przeróżne kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii olśniewającego wyglądu, znacznie zwiększają cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród zgromadzonych ozdób. Wymyślono oczywiście także alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie ozdobne nie pojawiające się naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie sztucznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z powodzeniem udawać diament. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne odcienie, czy też nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Ze względu na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one naturalnie także inne przeznaczenia. Używa się je na przykład w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle albo też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, dzięki swoim cechom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.