Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Znajdź topaz mistyczny na www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka można mylnie stwierdzić, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z którym jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień przybiera fioletowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często używają go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się także mnogość kolorów, dzięki której łatwiej można dobrać ozdoby do konkretnej kreacji.