Garść porad na temat kolczyków

Jeśli potrzebujesz srebrnych kolczyków, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2e4DPso

Kupując kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, surowiec wykonania czy formę, ale także na zapięcie. Oto zwięzły spis najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia znaczną wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Minusem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest zakładać je w okresie letnim, kiedy nie nakładamy ubrań z wysokim kołnierzem, szali czy czapeczek.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla pań, które nie mają przebitych uszu. Aktualnie właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo popularny jak tradycyjny bigiel, jednak prościej go zapiąć, ze względu na rozchylaną klapkę z tyłu. Częstokroć używa się ich przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki stosowane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]