Pierścionki z ametystami

ametysty, biżuteria z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Australii i Kanadzie. Ze względu na unikatową fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.