Sklep jubilerski to nie tylko zakupy, ale i przydatne usługi

Więcej o usługach jubilera Kraków znajdziesz tu

Wraz z zwiększeniem dostępu internetu i rozkwitem rynku, zreformowaliśmy też nasze nawyki odnośnie dokonywania zakupów. W dzisiejszych czasach chętnie wykorzystujemy możliwość zamawiania przez internet. I choć w sieci można wyszukać nieomalże wszystko, nadal wiele produktów warto kupować w tradycyjnych sklepach. Należy do nich m.in. biżuteria.

Czy warto kupować biżuterię w sklepie jubilerskim?

Kupno platynowego pierścionka, broszki czy naszyjnika łączy się z wyższym kosztem niż te, do których przywykliśmy podczas codziennych zakupów. Z tej przyczyny, żeby być pewnym, że biżuteria spełni całkowicie nasze oczekiwania, powinniśmy obejrzeć ją w świetle dziennym w sklepie jubilerskim. Jest kilka argumentów, które przemawiają za tym rozwiązaniem. W trakcie wizyty w sklepie jubilerskim, przede wszystkim jeśli planujemy kupić pierścionek zaręczynowy albo obrączki ślubne, mamy możliwość przymierzyć biżuterię i sprawdzić jak „na żywo” będzie się ona prezentować na naszym palcu. Jeżeli z kolei znajdziemy design pierścionka jaki nam się spodoba, ale będzie on zbyt luźny albo zbyt ciasny, jubiler na naszą prośbę dopasuje go do stosownego rozmiaru albo zrobi nowy. Następną zaletą zakupów wprost w sklepie jubilerskim jest sposobność skorzystania z fachowej pomocy złotnika. Podpowie on, które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą karnacja, zaprezentuje aktualne trendy we wzornictwie, poradzi nam jak dobrać odpowiedni kruszec, a klientom szukającym biżuterii na prezent doradzi, co teraz daje się na imieniny, ślub czy komunię.

Dodatkowe usługi jakie oferuje złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje dzieła, ale również pełnią pomocnicze usługi. Naprawa popsutej biżuterii jest najważniejszą z nich. Jeśli odpadł nam kryształek z kolczyka bądź zerwał się łańcuszek, złotnik błyskawicznie i po mistrzowsku zreperuje go w swoim warsztacie. Jeśli odziedziczymy biżuterię po kimś z rodziny, kto miał mniejszy rozmiar palca, złotnik zmieni obwód takiego pierścionka. Na naszą prośbę jubiler wygraweruje również na pierścionku czy wisiorku gratulacje, podziękowania, datę czy też inny istotny dla nas tekst. Natomiast jeżeli chcemy sprezentować komuś unikatowy upominek, albo mamy swój pomysł na pierścionek lub zawieszkę, możemy polecić jubilerowi wykonanie biżuterii zgodnie z naszym szkicem. A jeśli w domu posiadamy zniszczoną ewentualnie niepotrzebną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, zanieśmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym działa skup złota.

Kontakt:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]