Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli chcesz zamówić srebrne wisiorki, powinieneś odwiedzić ten adres

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co możemy zarysować. Jak więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii bywają szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro źle reaguje również na kontakt z wodą i dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną lub włożyć do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko kurze i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde potrafią porysować powierzchnię.