Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż można uzyskać w ten sposób nawet nieduże kwoty – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on również być sposobem pokrycia poważniejszych zakupów, bowiem zwykle jego największa kwota to nawet 100 tysięcy PLN, jednak osoby o najwyższych zarobkach – na przykład lekarze – mają szansę uzyskać nawet pół miliona złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co poza tym należy na jego temat wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak można dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko rozpatrywany, przez co środki trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, a dzięki niewielkim restrykcjom, mogą uzyskać go również klienci z niedużymi zarobkami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany wszystkim, gdyż tak jak przy innych rodzajach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na każdy cel – zarówno na zakup akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy – zaufaj doradcy

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, że łatwo wtedy o błędy, których skutkiem okazują się zazwyczaj duże finansowe problemy. Dlatego wybór oferty musimy starannie przemyśleć, porównując tak oprocentowanie, jak i inne wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym pomysłem z pewnością będą zatem usługi doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych problemów.