Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Nie możesz znaleźć kantoru internetowego? Skieruj się na https://www.kantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w pobliskiej placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Jednak w szybko transformującym się świecie, klienci chcą wymieniać obcą walutę bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego właśnie utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor online oprócz wymiany walut?

Działanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, że wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z zeszłego dnia. Następnym i niesłychanie znaczącym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują także kilka pomocnych usług lubianych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) czy też w uzgodnionym przez nabywcę dniu.

Doceniasz niezależność w zarządzaniu funduszami? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób lubiących wygodę i ogromną autonomię w rozporządzaniu kapitałem. Wykorzystują je też osoby spłacające pożyczki wzięte w obcej walucie oraz osoby pracujące czy też studiujące za granicą. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Kontakt:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]