Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Co to jest mass collect. Uzyskaj więcej informacji.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc przykładowo w prywatnych gabinetach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania przelewu (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty czy też standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania manualnego, a zarazem eliminacją ewentualnych omyłek, jakie mogą mieć miejsce w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw wystawiających poniżej stu faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (posiadają ją między innymi ING Bank Śląski i część banków spółdzielczych) wypada zastanowić się nad jej wdrożeniem w firmie, również takiej, która co miesiąc rozlicza poniżej stu faktur. Stosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje podniesieniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]