Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Wyprawy - sprawdź unikalną ofertę

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, iż wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności tras powoduje, iż każdy – również kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane problemy mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne kierunki

Dużą popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i spore koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]