Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro, wejdź na http://bit.ly/2VTjyr4.

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie wielu podróżników, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych doznań niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają w głównej mierze możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, niesamowite krajobrazy, a także zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny cechować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należałoby wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się również zrobić zapas medykamentów przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni również odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, by uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]