Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

trekkingi

Górskie wyprawy przybierają różne postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga lepszej sprawności i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla osób ze świetną sprawnością, wiedzą z obszaru natury wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, a także niebojących się trudnych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego typu rozrywki bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużą popularnością szczycą się wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]