Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Dolomity trekking. Zdobądź więcej informacji.

Pasjonaci czynnego wypoczynku zapewne poznali już większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, jednak osoby, które często uprawiają ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć znowu ekscytacji płynącej z ekskursji po mało znanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, jeśli można zachwycać się oszałamiającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne turni, baszt skalnych oraz skalistych grani

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą ilością turni, poszarpanych grani oraz baszt skalnych, które w trakcie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie całego świata!), nie dziwi zatem, iż dekadę temu dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują bardzo spadziste stoki, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wyznaczono w nich także dużo łatwych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz także w atrakcyjny sposób zimę

Początkujących entuzjastów trekkingu zapewne urzeknie przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po szlakach, które zostały zaopatrzone w stalowe liny zabezpieczające. Plan ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, by ich uczestnicy przeszli instruktaż z zasad asekuracji, a także procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób bardzo trudna, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył zapewne zapamięta ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimę, przemierzając mniej strome obszary na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto i Tofanów.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]